1 Günde İmplant

1 günde implant

Eksik dişler yüzünden zorluk yaşayan hastalar için dental implantlar en etkili çözümdür. Dental implantlar,doğal dişler gibi bir görüntü verir ve doğal dişlerin fonksiyonlarını yerine getirir.

Dört implant tekniği olarak adlandırılan All On Four, tam dişsiz hastalarda belirli açılar ile yerleşen dört implant üzerine, bir günde implant üzerine geçici diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir tekniktir.

Bir günde implant demek, kliniğe geldiğiniz gün uygulama yapılarak yeni dişle yaşama devam etmek demektir. Bu implant tedavisi, aylarca beklemek zorunda hastalar için ideal çözümdür. Hasta olan kişi bu yöntem ile hiçbir zaman dişsiz beklemek zorunda kalmaz ve aynı gün güzel bir geçici diş ile normal işlerine devam ederler.

Yeni dişlere sahip olmak için 6 ay bekleme durumu olmadan, implant tedavisini gördüğünüz gün implanta takılan geçici diş ile eve dönersiniz. Birkaç ay sonra ise, son işlemler tamamlanır ama hasta klinikten asla dişsiz olarak gönderilmez.

Bir günde implant uygulaması; tek diş implant, birden fazla implant ve bütün ağız implantlarında yapılabilir.

Bir günde implant tedavi uygulamasından, en çok tedavisini zamanında yaptırmayı ihmal edenler, dişleri gevşeyen, dişleri sallanan ve hoş görünmeyen dişlere sahip olan hastalar faydalanır. Bu hastalar uygulama sonrasında ağızdaki çürük ve bakterilerden kurtarır, yeni sahip oldukları geçici dişler ile büyük bir özgüvene kavuşurlar. Tedavi için uygun diğer hastaları da şöyle açıklayabiliriz. Damak protezlerini kullanırken zorluk çekenler, diş hastalıkları yüzünden kemik erimesi olanlar, genetik olarak dişi eksik olanlar ve kaza sonucunda diş kaybı yaşayanlar içinde bir çözüm yoludur.

Bir günde implant tedavisinin faydaları:

  • İmplant destekli diş uygulamasını 6-12 ay gibi zamandan bir güne inme durumu olur.
  • Yayınlanmış olan bilimsel yöntemler ile çok benzer başarı durumunu gösterir.
  • İyileşmekte olan diş eti üzerinde sıkıntı yapan protez damaklardan kurtarılır.
  • Uygulama sonunda hasta olan kişiler hiçbir şikâyette bulunmazlar.
  • Hasta olan kişi yeni gülüşüyle kendine yeni bir özgüven kazanır.
  • Hastalar çiğneme kalitelerinde, rahatlama ve güven konusunda iyileşmeler olduğunu görürler.