Almanya’da Diş İmplant

Almanya'da Diş İmplant

Almanya’da implant diş fiyatlarının yüksek olmasından dolayı, Almanlar ve Türkler diş yaptırmak Türkiye’yi tercih etmektedir. Estetik diş hekimliğinin gözdesi olan metalsiz zirkonyum diş kaplama, Türkiye’de 2017 ve 2018 yılında yurt dışından gelen hastaların gözdesi oldu. Türkiye’de tedavi fiyatlarının çok uygun olması yabancı ülkelerinde ilgisini çekmeye başladı.

Türkiye’de implant diş ve Zirkonyum diş kaplamaları yaptırmak için güvenilir modern diş merkezi arıyorsanız bu konuda hiç sıkıntı çekmezsiniz. Çünkü bir hayli sayıda diş kliniği bulunmaktadır.

İmplant diş fiyatlarında kaliteli ve ucuz diş fiyatları ile bütün Avrupa ülkelerinin ilgisini çekmeye devam ediyor. 2017 ve 2018 yıllarında Türkiye’de sağlık turizmi hız kazanıyor. Diş hekimliğinde emek ve teknolojiyi birleştiren, Türkiye’deki hekimler ülkemizi başarı ile temsil ediyorlar.

Almanya’da implant diş tedavileri için fiyat olarak yüksek rakamları bulmaktadır. İmplant ve zirkonyum gibi maliyetleri yüksek diş tedavisi ihtiyacı olan hastalar Almanya’daki yüksek tedavi fiyatlarını gördüklerinde, Türkiye’den de fiyat alarak gereksiz yere fazla ödeme yapmaktan kurtulabilirler. Almanya’da implant diş fiyatları özellikle estetik tedavilerinde Türkiye’nin 4 ile 5 kat daha fazla olmaktadır. Almanya’da yapılan dişlerden, Türkiye’de yapılan implant diş uygulamalarının daha başarılı olması hastaların, Türkiye’de diş tedavisi yaptırmalarına sebep olmaktadır. Bundan dolayı Türkiye sağlık turizminde 2017-2018 yılında daha fazla artan hasta potansiyeli ile hizmet verecek gibi görünmektedir.

Kaplama diş ve kron köprü protezi yaptırmak isteyen hastalar, doğal olarak daha estetik ve daha uzun ömürlü diş tedavileri yaptırmak isterler. Ağızda uzun süre kalabilecek ve hem estetik hem fonksiyonel diş yaptırmak istediklerinde yurt dışındaki diş tedavi ücretleri pahalı olmaktadır. Bu yüzden diş tedavilerini ertelemek zorunda kalırlardı. Uçak bilet fiyatlarının ucuzlaması da hastaların daha kolay ve ucuz bir fiyata gelmelerine sebep olmuştur.

Almanya implant diş fiyatlarına göre Türkiye’nin fiyatları çok daha uygundur. Türkiye bu avantajını iyi kullanmakta ve 300 Euro seviyelerinde bulunan zirkonyum diş kaplama maliyeti ile yurt dışında bulunan Türk vatandaşlarına kaliteli ve uygun fiyatlı tedaviler sunmaktadır.

Türkiye’de implant diş fiyatları 400-600 Euro fiyat aralığında uygulanmaktadır. Kullanılan implant markası ve uygulama esnasında yapılacak olan uygulamalar gibi etkenler implant diş ücretlerine etki eden faktörlerdir.