Almanya’da Diş İmplantı Fiyatları

almanya'da diş implantı fiyatları

Sağlık konusunda Türkiye kendini geliştirmeye devam etmektedir. Diş sağlığında ise bir adım önde gitmektedir. Dünyanın her yerinden diş sağlığı için gelen insanlar var.

2014-2015 yılları için Almanya diş implantlarının tanesi 1250 TL den başlayan fiyatlar ile hastalara uygulanmaktadır.

2014-2015 yılları için Güney Kore implantlarının tanesi 1000 TL den başlayan fiyatlar ile hastalara uygulanmaktadır.

Ülkemizde implant diş fiyatları, İl-İlçe ve hatta aynı İlin kliniklerinde dahi farklı olabilmektedir. Almanya diş implant fiyatları da buna bağlı olarak değişiklik gösterir. Genel olarak ucuz implant fiyatları olduğu gibi, bir hayli yüksek olan implant diş fiyatlarına da rastlanmaktadır. Ortalama olarak tek diş için en az 1000 TL den başlamakta ve 2000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Yıllardır Dünyanın birçok ülkesi tarafından kullanılan implant diş tedavileri, ülkemizde fiyatlar çok yüksek olduğu için kullanılmazdı. Günümüzde ucuz diş implantı yaptırma fırsatları ortaya çıkınca, insanlar çok yaygın bir şekilde implant diş yaptırma şansını buldular. İmplant diş, doğal olan dişlere en yakın sonuçlar vermesi ile ön sırada yerini almıştır. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi, implant dişler çenedeki diğer dişlerden destek almazlar ve onlara her hangi bir zararları olmaz. Gücünü çene kemiğinden alır ve bu dişleri, her hangi bir sorun olmadan uzun yıllar kullanmak mümkün olmaktadır. Sadece bunu gerçekleştirmek için iyi bir diş hekimine ihtiyaç vardır.

Amerika, İsviçre ve Almanya diş implant fiyatları, diğer implant markalarına göre biraz daha pahalıdır. Çünkü bu ülkelerin implantları Dünya’da çok yaygın olarak kullanılır ve markaları yılların deneyimine sahiptir.

Diş hekimlerinin implant uygulamasını yapmaları için, tercih edecekleri implant markası tedavi maliyetini mutlaka etkiler. İmplant piyasasında çok değişik markalar ve değişik fiyat aralıkları bulunmaktadır. En ucuz diş implantları ile, en pahalı implant fiyatları arasında aşırı fiyat farkları vardır. Diş hekiminin kullandığı implantın kalitesi yanında özel uygulamanın da maliyete etkisi olur.

Almanya’da diş implant fiyatları da, Türkiye fiyatlarına yakın bir seviyededir. Burada asıl önemli olan tedavinin yapılacağı klinik ve tedaviyi yapacak olan diş hekimin implant diş tedavisini iyi bir şekilde uygulamasıdır.