Astra Diş İmplantlarının Özellikleri

astra diş implantlarının özellikleri

İsveç üretimi olan bu marka Switch platformlu implantlar içinde en çok tercih edilenlerden biridir. Dental sektörün devi konumundaki Dentsply tarafından satın alınan astra tech implant markası yıllardır başta Avrupa olmak üzere ülkemizde de hekimler tarafından güven ile kullanılmaktadır.

Basitçe anlatmak gerekirse, Astra tech implant,  estetik bir görünümün, implant sistemi tasarımına uyum sağlamasına yardımcı olur. Doğal iyileşme sürecine müdahale etmek yerine, doğayla birlikte çalışarak iyileşme sürecine destek olur. Bu sayede diş hekimleri ve hastalar Astra tech implant sisteme yalnızca bugün için değil, aynı zamanda yarın için ve gelecek içinde güvenebilirler.

DAHA YÜKSEK HIZLA DAHA FAZLA KEMİK

Tioblast’ın kanıtlanmış başarısının üzerine inşa edilen Osseospeed kimyasal olarak değiştirilmiş bir titanyum yüzeye sahip dünyadaki ilk ve tek markadır. Bu titanyum yüzeyde bulunan benzersiz nano ölçek topografisi, erken kemik iyileşmesine yardımcı olur. Kemik iyileşme sürecini hızlandırır. Florürle işlem gören mikro sertleştirilmiş titanyum yüzey, kemik oluşumunun artmasını ve kemik ile implant arasında bağlantının güçlenmesini sağlar.

BİYOMEKANİK KEMİK STİMÜLASYONU

Astra tech İmplantı boyunlarının tasarımında, optimal yük dağılımı sağlayan ve gerilim değerlerini azaltan küçük dişler kullanılır. Bu tasarımın temelinde, bir optimal implant tasarımı için hayati öneme sahip olan kemik fizyolojisiyle ilgili kapsamlı bir anlayış vardır. Kemik dokuları yük taşımak için tasarlanmış olduğundan dental implantların, çevrelerindeki kemiği korumak için, kemiği mekanik olarak stimüle edecek şekilde tasarlanması, aynı zamanda implant kemik ara yüzündeki kritik noktanın, pik geriliminin oluştuğu marjinal kortikal kemik üzerinde bulunduğunun dikkate alınması gereklidir.

GÜÇLÜ VE STABİL UYUM

Astra tech implantında Marjinal kemik seviyesinin üzerinde bulunan ve paralel tasarımlara sahip konik bağlantılarla karşılaştırıldığında, Conical Seal Design pik gerilimini azaltarak marjinal kemiğin korunmasını sağlar. Ayrıca implantın iç kısımlarını çevredeki dokulardan ayırarak mikro hareketleri ve mikro sızıntıları en aza indirir. Conical Seal Design, implant bakımını daha kolay bir hale getirir ve tüm klinik durumlarında güvenirlilik sağlar. Aboutment kendinden kılavuzludur ve yerleştirme prosedürü travmatik değildir. Böylelikle kemik hasarı oluşması riski ortadan kalkar.