Bir Diş İmplantı Ne Kadar?

bir diş implantı ne kadar

TDB 2017 İmplant hariç fiyatlar                                            KDV Dâhil % 8

Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)       960 TL

Kemik İçi Blade İmplant (İmplant Ücreti Hariç)                    606 TL

Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Tek Çene)           1210 TL

Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Çift Çene)           2420 TL

Veneer Kron (Zirkonyum) (Kıymetli Metal Ücreti Hariç)      365 TL

Veneer Kron (Porselen) (Kıymetli Metal Ücreti Hariç)          365 TL

Tam Seramik Kron (Metal Desteksiz Porselen)                      770 TL

Diş Çekimi                                                                               100 TL

Gömülü Diş Çekimi                                                                 330 TL

Bu fiyatlar TDB destekli olup, bazı kliniklerde biraz farklılıklar gösterebilir. Bu fiyatlar TDB fiyat araştırması üzerine ortalama olarak yazılmıştır.

İmplant, tek diş ya da daha fazla diş kayıplarında uygulanan protez diş uygulamasıdır. İmplant diş, doğal dişe en yakın olan dişlerdir. Doğal dişler gibi gücünü çene kemiğinden alır. Uygulama esnasında önce diş eti açılır. Çene kemiği içerisine bir delik açılır. Bu delik implantın sığabileceği genişlikte olur. Açılan diş kökü yuvasının üzerindeki diş eti tekrar kapatılır ve implantın çene kemiğine kaynaması beklenilir.

Diş implant fiyatları uygun sayılabilir. Diğer alternatif işlemlere göre en pahalı diş uygulamalarından biri olduğu da gerçek olan bir durumdur. Başarılı sonuçları göz önüne alınınca durumu iyi olan hastalar için seçilecek olan çözüm yolu olarak görünmektedir.

Günümüzde diş implant fiyatları bazı faktörlere göre değişmektedir.  İmplant markalarının çok olması sebebi ile fiyatlar da markalara göre değişir. Bu markaların üretim de kullandıkları teknoloji fiyatlarda etkili olur. İmplant çeşitleri arasında en pahalı olanlar Almanya, Amerika ve İsviçre’de üretim yapan firmalardır. Diş implant fiyatları 2017 yılında da kullanılacak olan ürünün kalitesi, tercih edilen malzemenin kalitesi ve kliniğin tedavi konusunda ki başarısına göre değişmektedir.

Genel olarak hasta olan kişinin şikâyeti, çene yapısının durumu, implantın türü, doktorun tecrübesine göre diş implant fiyatları belirlenir.

Diş implant fiyatları konusunda bilgi almak için hasta olan kişi diş kliniklerine başvurarak, ya da diş polikliniklerinin internet sitelerinden iletişim bilgilerini alarak ortalama bir fiyat bilgisi alabilirler.