Diş İmplant Fiyatları

Diş İmplant Fiyatları

Günümüzde diş tedavi yöntemlerinden olan implant uygulamasında fiyatlar bazı faktörlere göre belirlenmektedir. İmplant markalarının fazla olması sebebiyle diş implant fiyatları, çok değişik rakamlarla karşımıza çıkmaktadır. Bu markaların üretim sırasında kullanılan teknolojinin türüne göre farklılık göstermektedir.

Diş İmplant fiyatları olarak, en pahalı olanlar Almanya, Amerika ve İsviçre’de üretim yapanlardır. Fiyatların yüksek olmasının sebebi ise bu ülkelerin ileri teknoloji kullanmalarıdır. Fiyatlara etki eden bir diğer faktör ise, tedavi yapacak olan hekimin tecrübeli olmasıdır.

Diş implant fiyatları 2017 yılında da kullanılan ürünün kalitesine, üretim esnasında kullanılacak ürünün kalitesine ve kliniğin tedavi konusunda ki başarı durumuna göre değişecektir. Genel olarak hastanın şikâyetine, hastanın çene yapısına, implant türüne, doktorun tedavi alanındaki tecrübesine, tedavinin süresine göre diş implant fiyatları belirlenecek ve hastalar polikliniklere ulaşarak fiyatlar hakkında bilgi alacaklardır.

Hastaların bulundukları şehirde yer alan diş polikliniklerine başvurmaları, ya da internet sitelerinden iletişim bilgilerine ulaşarak danışmanlardan yaklaşık bir fiyat öğrenmeleri mümkün olmaktadır.

Tek diş ya da birden çok diş kaybı olan hastalara uygulanan implant tedavisi sonrasında hasta doğal dişe en yakın sonucu almaktadır. Ağızdaki mevcut dişlerden destek almayan, gücünü kemikten alan bir diş tedavi yöntemi olduğu için doğal görünüme sahip olur. İmplant uygulaması yapılırken öncelikle diş eti açılır ve çene kemiğinin açılımı sağlanır. Açılan deliğe diş kökü yerleştirilir. Yerleştirilen implantın çene kemiğine kaynaması beklenir. Çene kemiği yeterli olmayan hastalara, çene kemiğini güçlendiren yöntemler uygulanır. Bu çeşit tedavi alan hastaların 2 -3 ay içinde çene kemiğiyle implantın bütünleşmesi gerekir.

İmplant uygulaması yapılmadan önce hastanın implant uygulaması için, uygun olup olmadığının incelenmesi gerekir. Sağlık durumu kontrol edilir. Hasta olan kişinin, ağız ve çene yapısına göre tedavinin yapılmasına karar verilir. Çoğunlukla diş klinikleri ücretsiz olarak yapılan muayeneden sonra hastaya implant fiyatını belirtmektedirler.

İmplant tedavisinden sonra insanların, dişlerini 30 yıl boyunca sorunsuz olarak kullanma şansına sahip olduğu açıklanmaktadır. Diş implant fiyatları 2017 için yeniden güncellenecektir. Kullanma süresi, doğal dişe yakınlığı ve rahatlığı göz önüne alındığında tedavi ücretinin çok yüksek olmadığı görülecektir.