Diş İmplant Markaları Nelerdir?

diş implant markaları nelerdir

Günümüzde gelişen teknoloji ile implant sanayisi de istenilen tüm özellikleri sunarak, hastaların tedavileri esnasında memnun olmalarını sağlamaktadır. Yüzlerce diş implant markası vardır. Aynı zaman da diş hekimliği alanında uygulanan onlarca implant yöntemi vardır.

Diş İmplant markaları arasında bir kıyaslama yaparken, markaların güvenli ya da güvenilmez olduğunu söylemek doğru olmaz. Ancak şunun iyi bilinmesi gerekir ki, implant yaptırmak isteyenlerin implant markaları arasında seçim yapmak zorunluluğu vardır. Tedavide kullanılacak olan implantın kalitesi ve kullanım ömrü hasta için çok önemli olmaktadır.

Diş tedavisinde yeni bir devir açan ve oldukça etkili bir yöntem olan implant, günümüzde doğal dişe en yakın olan sağlıklı uygulamalardan bir tanesidir. Çene kemiğine yerleştirilen materyal ile hasta olan kişinin rahat bir şekilde kullanacağı bu yapay diş, hastaları hem kullanım açısından hem de estetik açıdan memnun etmektedir. İmplantın çok yaygın bir şekilde kullanımı ve rağbet görmesi, diş implant markalarına da rekabet ortamı sağlamıştır. Bir hayli talep gören implant tedavisi, marka ve firmaların hızlı bir şekilde çoğalmasını sağlamıştır. Yakın yıllara kadar belli sayıda olan markalar, bugün yüzlerce olarak ifade edilmektedir. Ancak ticari amaçla kurulan birçok firmanın ürettiği implantlar ciddi şekilde tehlikeli olabilmektedir. İnsan sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyen kalitesiz implantlar zamanla hastanın diş kaybına ve kemik erimesine kadar giden sorunlar ile uğraşmalarına sebep oluyorlar. Tabi ki, bu sorunlar diş implant markalarının önemini de ortaya koyuyor.

Merdiven altı olarak ifade edilen bazı implantlar, ağız içinde kalan protez kısmı ile uyumu zorlaştırıp, implantta oluşan bakteriler sebebi ile diş eti sorunları ortaya çıkarabiliyor. Aynı zamanda patentli olmayan ve kalitesi bulunmayan bazı markaların implantları, belli bir süre sonra çene kemiği içinde kırılmalara yol açmakta ve implantların yerinden çıkarılmasına sebep oluyorlar. İmplantların çıkartılması da bir hayli zor olmaktadır. Çıkarılması da oldukça zor olduğu için, hastaların ciddi sıkıntılar yaşamasına neden olurlar. Diş İmplant markaları bu sebeplerden dolayı çok önem kazanmaktadır. Ayrıca diş tedavisini yapacak olan diş hekimi de çok önemlidir. Diş hekimleri tecrübelerine dayanarak hastaları markalar konusunda yönlendirirler.