Diş İmplantı En Ucuz Ülke

diş implantı en ucuz ülke

Türkiye sağlık alanında kendini geliştirmeye devam ettiği gibi aynı zamanda diş sağlığı alanında da gelişmeye devam ediyor. Dünyanın her yerinden diş sağlığı için gelen hastalar vardır. Diş implantı, en ucuz ülkelerden biri olarak bilinmektedir.

  • 2014- 2015 yılları için geçerli olmak üzere Almanya implantların tanesi 1250 TL den başlayan fiyatlarla uygulanmakta.
  • 2014- 2015 yılları için geçerli olmak üzere Güney Kore implantların tanesi 1000 TL den başlayan fiyatlarla uygulanmakta.

Ülkemiz diş implantı, en ucuz ülkeler arasında olmasına rağmen, fiyatlar bölgelere göre bile değişmektedir. Ucuz diş implantı fiyatları olduğu gibi, bir hayli yüksek diş implant fiyatlarına da rastlanılır. Ortalama olarak tek diş için implant, en az 1000 TL den başlamakta ve 2000 TL dolayına kadar çıkmaktadır.

Dünyada yıllardır birçok ülke tarafından kullanılmakta olan bu teknoloji ülkemizde çok pahalı olduğu için, fazla rağbet görmüyordu. Günümüzde ise, ucuz diş yaptırma fırsatlarının ortaya çıkması ile birlikte insanlar yapay diş yaptırma imkânını buldular. İmplant diş doğal dişlere en yakın olan sonuçları vermesi ile ön planda yer alır. Diğer bir etkende, yapay dişler çenedeki başka dişlerden destek almazlar ve onlara her hangi bir zararları olmaz. Gücünü çene kemiğinden alan bu dişleri uzun yıllar boyunca her hangi bir sorun yaşamadan kullanma imkânı vardır. Bunu gerçekleştirmek için ihtiyaç hissedilen en önemli etken ise, iyi bir diş hekimini bulmaktır.

Diş implantı, en ucuz olduğu ülkelerden biri olan Türkiye’de, tedavi öncesinde çene kemiği ve dişlerle ilgili ayrıntılı bir şekilde genel muayene yapılır. Çene kemiği belirli bir kalınlık ve derinlikte olmalıdır. Kemik seviyesi yeterli seviyede olmaz ise, implant tedavisi yapılabilmesi için kemik güçlendirme tedavisi uygulanır, bu durumda tedavi süresinin uzamasına sebep olacaktır.

Diş hekiminin implant uygulamasını gerçekleştirmek için, tercih edeceği implant markasının tedavisine etki etmesi ile maliyet belli bir oranda değişecektir.

Diş implantı, en ucuz ülkelerden olan Türkiye’de, taksitle kampanyalı yapılan implant uygulamaları da görülmektedir. Hekim tercihine göre hastanın ihtiyacı doğrultusunda değişiklik göstermekte ve bunun sonucunda belirli bir fiyat belirlenmektedir.