Diş İmplantı Fiyatları

Diş İmplantı Fiyatları

Çene kemiğine vidalamak suretiyle yapılan yapay diş köküne implant denir. Yani yapılacak olan implant bir dişin temeli olur. Normal bir diş kökü gibi görev üstlenir. Yapay kök üzerine yapılacak protez ile oluşacak dişe ise implant diş denir.

İmplant dişler, uygulanmaya başlandığı ilk günlerden bu yana yol aldığı mesafe ile devamlı olarak yenilendi ve gelişti. Bu gelişmelerin tam tersi bir şekilde diş implantı fiyatları da, ilk yapılmaya başlandığı günden bu yana çok daha uygun fiyatlara ulaştı.

İnsanların implant dişlere olan alakası, her geçen gün artmaktadır. Ana dişe yakın bir kalite ve sağlam olması, uygulanmasının normal protezlere göre biraz zor ama sürekli olması, çenede sabit olduğundan çiğneme fonksiyonlarını tam ve doğru olarak yapması ilgiyi artırmıştır.

İmplant dişlerin bu kadar çok tercih edilmesi, implant dişlerin gelişmesine de büyük katkı sağlamıştır. Çok sık ve devamlı bir şekilde uygulanması nedeni ile üretim yapan firmalar da devamlı yenilikler peşinde koşarak diş implantı fiyatlarını aşağıya çekmek ve daha çok insana ulaşmak çabası içerisine girerler.

Diş implantı fiyatlarını üretici olan firmalar ne kadar aşağıya çekmeye çalışsalar da, fiyatlara birçok insanın, ulaşmakta zorlandığı bilinen bir gerçektir. Bu durumun birçok sebebi vardır. Bu sebepler:

  • Diş polikliniklerinin bulunduğu il ve semt.
  • Diş polikliniklerinde kullanılan cihazlar ve teknik aletlerin maliyetleri.
  • Diş implant tedavileri için kullanılan sarf malzemelerinin maliyetleri.
  • Diş implant tedavisi için yapılan çalışmalar sırasında, dişlerle ilgili olarak yapılan diğer işlemler.

Belirtilen bu sebepler genel olarak belirtilenlerdir. Bunlar haricinde de ortaya konabilecek birçok işlem ve sarf malzemeleri de diş implantı fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

İmplant diş konusunda, işini iyi bilen, gerçekten tecrübeli bir diş hekimi ile çalışmak, yapılacak olan implantların daha kaliteli, düzgün ve uzun ömürlü olmasına katkı sağlayacaktır. Uygun fiyatlı diye gidilecek, diş kliniğinde diş implantı yaptırmak isterken mevcut dişlerin de zarar görme ihtimali gözden uzak tutulmamalıdır. Bundan dolayı diş implantı fiyatları ucuz olsun diye, bir çaba içerisinde de olunmamalıdır.