Diş İmplantı Kaç Günde Yapılır

Diş İmplantı Kaç Gün Sürer

İmplant’ların uygulanmasından sonra dişin kemiğe kaynaşma, implant iyileşme süresi iki aya kadar inmiştir. Bazen implant’ların belli bir eğimle yerleştirilmesi ile yapılan dişler o bölgeye biraz geç uyum sağladığı zaman, buna bağlı olarak tedavi süresi uzayabilir. Bu sorunlara istenmeyen sorun denir. Bu soruna maruz kalmamak için tedaviyi çok iyi planlamak gerekmektedir.

Diş implant tedavisi cerrahi işlem ile yapılır. Tek diş için implant tedavisi yapılacaksa, bu işlem 10 dakika ile 40 dakika arasında değişir. İmplant iyileşme süresi hastanın kemik yapısı ile yapılacak olan implant sayısına göre değişir. İmplant’tan sonra, implant ile kemiğin bütünleşmesi bir ay ile üç ay arasında değişiklik göstermektedir. İmplant’lar kemiğe kaynadıktan sonra, üzerine yerleştirilecek protezler birkaç seans sonunda gerçekleşir. Toplam olarak, dört ay gibi bir zaman içerisinde hasta olan kişi, doğal bir diş görünüşüne yakın diş sahibi olur.

İMPLANT KAÇ GÜN SÜRER

İmplant diş tedavisi yapı itibarı ile zor olan bir iştir. İşin zor olması nedeni ile sürenin uzun olması da doğaldır. İmplant iyileşme süresi ve implant kaç günde yapılır diye sorulacak olursa, bunun yapılacak olan tedavi ile doğru orantılı olduğu bilinmelidir.

*İmplant yapımı, birkaç diş için gerçekleştirilecek ise muhakkak daha kısa zaman alacaktır.

*İmplant operasyonu kalıcı ve ağrısız bir iştir. Diş implantı kaç günde yapılır diye sorulduğu gibi, ömür boyu kullanılacağı da düşünülmelidir.

* Tek diş için implant kaç günde yapılır, sorusuna verilecek cevap ise 30 dakika kadardır.

* İmplant yapılacak olan bölge fazla diş sayısı içeriyorsa maksimum bir yıl kadar sürer.

İmplant tedavisi esnasında bazı sorunlar olması doğal bir durumdur. implant dişin kaç gün de yapılacağı, implantın oluşumu sürecinde oluşabilecek sorunların giderilmesine bağlıdır.

İmplant tedavi işlemine, ilk olarak diş minesine vida yerleştirme işlemi yapılır. Bunun arkasından damak bir süre rahat bırakılır ve sonra diş yerleştirme işlemi başlar. Bu işlem yapılacak diş sayısına göre değişmekle birlikte, ortalama olarak bir hafta kadar zaman alır. İmplant diş yapımı, diğer diş yapımlarına göre çok daha kolay bir şekilde gerçekleşir.