Diş İmplantı Yaptıran Ünlüler

diş implanti yaptıran ünlüler

Diş implantı yaptıran ünlüler, özellikle diş implantı yaptırmak isteyenlerin sordukları bir sorudur. Son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte yapay diş uygulamaları arasında en fazla tercih edilen implant diş tedavisi, % 98’lere ulaşan başarı durumu ile hastaların memnun olduğu bir yapay diş çeşididir. Bundan dolayı halk arasında vidalı diş olarak da bilinir. İmplant dişler fiyat olarak pahalı olmasına rağmen, çok rağbet gören bir tedavi şeklidir.

Yıllardır implant dişleri maddi durumu olan kişiler, zengin olarak nitelenen insanlar ve ünlüler tercih ederlerdi. Diş implantı yaptıran ünlülerin, büyük bir kısmı zirkonyum kaplama diş tercih ederler. Bu dişler ağız içinde estetik bir görüntü verirler.

Halk arasında her zaman konuşulur.”bu ünlülerin, sanatçıların, siyasetçilerin dişleri ne kadar güzel oluyor, böyle pürüzsüz ve sıralı olabiliyor, diş implantı yaptıran ünlüler kim” gibi her zaman insanların dikkatini çekmiştir. İmplant diş pahalı olduğu için genel olarak ünlüler, sanatçılar ve siyasetçiler tarafından daha çok kullanılır.

İmplantı basit bir şekilde açıklamak gerekirse eksik olan dişlerin yerine yapılan ve çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür.

İmplantlar estetik görüntü olarak iyi bir görünüme sahiptir. İmplantlar genel olarak titanyumdan üretilir. Çok ileri teknoljiler ile üretimleri yapılır ve vida şeklinde olan yapılardır.

Estetik amaçla yapılan dişler, zirkonyum, lamine ve empress’dir.

Zirkonyum porselen diş kaplamalar için, estetik diş hekimliğinin göstermiş olduğu gelişmeler sayesinde, diş hekimliği alanında yüksek kuvvetlere dayanıklı ve doğal diş görünümünde olan zirkonyum kullanılmaya başlamıştır.

Klasik metal köprülerden farklı olarak ise, zirkonyum diş uygulamasında alt yapı olarak metal kullanılmaz, onun yerine beyaz alaşım olan zirkonyum kullanılır. En son teknoloji ürünü olan bu alt yapı, estetik ile dayanıklılığı bir arada sunarak tek bir malzemeden meydana gelir. Bu sistem ile elde edilen en büyük avantaj, çok yüksek dayanıklılıkla arka bölgedeki köprülerde tam bir estetik görünüm sağlanır.

Günümüzde diş tedavilerinde özelikle ön dişlerde estetik görünüm için büyük bir değişim söz konusu. Her insan daha beyaz, daha güzel ve daha özgün bir gülümseme istiyor. Dişlerde kesim ve aşınma yapmadan uygulanan “lamine” işlemi uygulamaları, diş implantı yaptıran ünlülerin yaptırdığı dişler arasında en popüler olanıdır.