Diş İmplantı Yaptıranların Yorumları

Diş İmplantı Yaptıranların Yorumları

Diş implantları, dişte oluşan eksilmelerin yerine çene kemiği üzerine yerleştirilen titanyumdan yapılmış olan vidalardır.

Diş implantı hekimler tarafından yapılacak küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilir. Yapılan bu cerrahi işlemden sonra 3 ay gibi bir zamanda çene kemiğine tutunması sağlanır. Böylece implant  diş kökünün yerine geçer ve yapılacak olan protezin taşınması için uygun koşullar sağlanır

DİŞ İMPLANTI YAPTIRANLARIN YORUMLARI

Diş implantı çene kemiğindeki tek diş eksikliğinde, birden fazla diş eksikliğinde ya da ağızda hiç diş olmadığı durumlarda uygulanabilir. Diş implantı için seçimi yapılacak klinik ve diş hekimi de çok önemlidir. Aşağıda diş implantı yaptırmış kişilerin tecrübelerini yorumlarıyla size aktaracağız. Kişilerin yapmış oldukları yorumlardan sitemiz sorumlu değildir.

*Ben 4 yıl önce diş implantı tedavisi olmuştum. Süreç çok sıkıntılı geçiyor, fakat ameliyat sırasında ağrı olmuyor. Zaten sınırlı uyuşturma uygulanıyor. Ondan sonra 1-2 gün acılı geçiyor. İşlem tamamlandıktan sonra ana dişinden çok daha iyi oluyor. Benim yaptırdığım işlem pahalıydı. Şimdi biraz daha ucuzlamış olabilir.

*İşini, ehil olan kişiye yaptıracaksın. Acı muhakkak oluyor, ama eğer işini bilmeyen birisine yaptırırsanız daha fazla acı çeker ve paranızla rezil olursunuz.

*Benim babam implant yaptırmıştı. 1 dişini yaptırdı ve 2 yıl oldu. Şimdi ise dişlerinden gayet memnun ve rahat olduğunu söylüyor.. Acı çekti mi diye soracak olursanız vida yapıldığı esnada acı çekti bu kadar. Daha sonrası acısı olmuyormuş. Babam öyle günlerce, acı çekmedi. Diş çektirmek gibi bir olan bir uygulama. Bakım yapmak ve hijyen kurallarına uymak gerekiyor.

*İmplant işini iyi bilen insanlarla çalışın. Piyasada implantcı olduğunu söyleyen çok sayıda doktor var.  İster özel hastane olsun ister poliklinik dikkatli olun. Bana kalırsa bayan dişçi olmasın.

*Ben de yaptırdım. Çocuklukta geçirmiş olduğum kaza sonucunda 5 dişim gitmişti. Alt tarafa iki tane ve üst kısma da 1 tane implant yapıldı. Gittiğim hastane profesyonel olduğu için hiçbir yerimde şişkinlik olmadan, acımadan gezip dolaşabildim. Hiç kanama, ağrı sızı vs. olmadı. Ameliyat esnasında sınırlı uyuşturma olduğundan, yapılan 1-2 iğne ile zaten hemen uyuşuyorsunuz. Gerisi de hekiminizin pratikliğine kalıyor.