En İyi İmplant Markası Hangisi

en iyi implant markası hangisi

İmplant markaları ve implant üretimi yapan firma sayısı öylesine çoğalmıştır ki, şu anda diş hekimliğinde kullanılan, uygulaması yapılan yüzden fazla implant markası vardır. “Bu firmanın üretimi güvenlidir, şu firmanın güvenli değildir” diyemeyiz. Ancak şunu da çok iyi biliyoruz ki, implant yaptırmak isteyen kişilerin en çok sordukları soru budur.

İmplant üreticilerini iki şekilde sınıflandırmak mümkün olabilir. Bunlardan birincisi; implant sektöründe uzun yıllardır üretim yapan, ürettiği ürünleri diş hekimleri tarafından denenmiş, kendini bu alanda ispat etmiş olan firmalar. İkinci olarak da; bu piyasaya yeni girmiş henüz fazla denenmemiş ve kendini ispatlamamış firmalar olarak açıklamak mümkündür.

İmplant sektöründe güvenilir ve kalitesini ispat etmiş olan çok sayıda implant markaları vardır. Ancak piyasada bu kadar çok implant markaları olunca, bir diş hekiminin bu kadar markayı denemesi ve tecrübe kazanması söz konusu olamaz. Diş hekiminin yapacağı, akademik çalışmalara bakmak, implant kıyaslamasını takip etmektir. İmplant markaları hekimlere, ürettikleri implantın ne kadar iyi olduğunu söyleyerek pazarlama yaparlar. İmplant alanı da üzülerek belirtmek gerekir ki, firmalar ve distiribütörler tarafından bir ticaret alanı olarak görülmektedir. Bundan dolayı da hekimlere her zaman doğru bilgiler gelmeyebilir.

Aşağıda isimlerini açıklayacağımız implant markaları akademik ve literatür çalışmalarıyla kendini ispatlamış ve aynı zamanda uygulanmış olan markalardır. Bunların dışında birçok marka vardır ve bu markalar ile ilgili yeterli bilgiye sahip değiliz.

NOBEL BİOCARE(branemark): İsveç merkezli bu implant markası en köklü implant markasıdır. Dünya çapında en fazla pazarı olan implant durumundadır.

ITI(staummann):  İsviçre üretimli bir implant markasıdır. Çok köklü ve başarılı olarak, SLActive yüzeyli implantlarıyla dünyanın her yerinde ilk sıralarda tercih edilmektedir.

BİOMET3İ: Amerika kıtasının en yaygın ve en köklü implant markalarından biridir.

ASTRA TECH: İsveç üretimli ve çok tercih edilen bir markadır.

SKY(bredent): Almanya üretimi olup, dünyanın önde gelen dental firmalarından bir tanesidir.

LASER LOK(biohorizon): Amerika’da üretilen, estetikte çok kullanılan bir markadır.

TEKKA: Fransa’da üretim yapan bir firmadır.

OSSTEM: Kore’de üretilen bir implant markasıdır.