En İyi Marka İmplant Hangisidir?

en iyi marka implant hangisidir

İmplant markaları ve implant üretimi yapan firmalar o kadar çoğalmıştır ki, şu anda piyasada yüzlerce implant markası faaliyet göstermektedir. En iyi implant markası şudur diyebilmek çok zor bir durumdur. Bu piyasada 20 yıldan fazla zamandır üretim yapan firmalar olduğu gibi, yeni faaliyete başlayan firmalar da vardır. Bu konu firmaların güvenirliği, başarısı, deneyimi ve kalıcılığı gibi birçok durumla ancak değerlendirilir.

Hekimler en iyi implant markası olarak isim verirken çok dikkatli olmalıdır. Bir implant markasını belirtirken diğerleri kalitesiz anlamına gelmez. Bir diş hekimi ancak denemiş olduğu implantları bilir. Bu kadar çok implant markasını denemesi de mümkün değildir.

İmplant markalarında, malzemenin türü ve kalitesi önemli bir konudur. Kaliteli olmayan bir malzemeden yapılan implant, insanın çene dokusuna ve kemik dokusuna uyum sağlamadığı gibi, çeşitli hastalık ve sorunlara sebep olabilir. Hatta kalitesiz bir implant fayda sağlamayı bırakalım, çene yapısının bozulmasına ve çeşitli hasarlara yol açabilir.

Günümüzde en iyi implant markalarının malzemeleri olduğu gibi, orijinal olmayan taklit implant malzemeleri de vardır. Sıkıntı yaşamamak için, güvenli olan kliniklere ve güvenilir diş hekimlerine gitmekte fayda vardır. Normal bir insan bu malzemelerden anlamayabilir. Bu doğaldır. Ama kendini bu işe adayan diş hekimleri herhalde bu alanda en yetkili kişilerdir. Bu malzemenin standartlara uygun olup olmadığını, ürünün orijinal olduğuna ve patentine hekim dikkat etmelidir. Diş sağlığı konusu da, diğer sağlık konuları gibi çok önemlidir. Tedavinin yapılacağı hastane, klinik ve uygulamayı yapacak olan hekim konusu, çok büyük önem taşır.

Çok çeşitli implant markası vardır. En iyi implant markasını tespit edebilmek için bunların kalitelerine bakılması gerekir. Kaliteye etki edecek faktörler;

  • Ürün patentli olmalı.
  • Kemik ve doku uyumu sağlayan ve test sonuçları mevcut olan ürünler olması gerekir.
  • Laboratuar sonuçları başarı ile tamamlanmış ürünler olması gerekir.
  • Kemik uyumu ve doku iyileşme süresi uzun olmamalı.
  • Alerjik sonuçlar meydana gelmemeli.
  • Yan etkileri olmamalı ve kullanma prosedürü kısıtlı olmalıdır.
  • İmplant protezlerinde kullanılacak dişin esnek olması gereklidir.
  • İyi bir tasarım ile üretilmiş olması gerekir.