En Ucuz Diş İmplantı Fiyatları

Son yılların en önemli diş tedavi yöntemlerinden olan implant dişin 2017 yılında ki fiyat bilgilerini açıklamaya çalışacağız. İmplant uygulaması uzun süreli bir tedavi olması, çalışma esnasında fazla titizlik ve hijyenli bir ortam oluşması, kullanılacak olan malzemelerin ileri teknoloji ürünü ve ithal ürün olması fiyatın pahalı olmasında en önemli etkenlerdir.

DİŞ İMPLANT FİYATLARI 2017 KAÇ LİRA OLACAK

Özellikle 2016 yılının ikinci yarısında meydana gelen döviz artışları diş implant fiyatlarını belli bir oranda artırmıştır. Ancak implant yaptırmayı düşünen hastalar öncelikle, implant tedavisinin kendileri için uygun olup olmadığını diş hekimlerinden öğrenmelidir. Bunu yaparken de sadece fiyatlara bakarak vermesinler. Diş implant fiyatları 2016 yılında 1000 TL’den başlamaktaydı. Fiyatlar implant markasına göre de değişiklik gösterirler. 2000 TL, 3000 TL olan implantlarda vardır.

Diş implant fiyatlarını incelerken bazı detayları dikkate almak gerekir;

  • Kullanılacak marka ve malzemenin laboratuar ve klinik test sonuçları var mı?
  • Ürün garantisi var mı?
  • Uluslar arası geçerliliği olan bir kalite belgesine sahip mi?
  • Uygulamayı yapacak olan diş hekiminiz aynı malzemeyi daha önce hastalarının tedavisinde kullanmış mı, Yoksa siz o implant ürününün kullanılacağı ilk hastamısınız?
  • İmplantın iyileşme süresi ve doku uyumu konularında olumlu bildirimler ya da raporlar sunulabilir mi?

Diş implant fiyatlarının 2017 yılında döviz artışına bağlı olarak artacağı tahmin edilmektedir. Vidalı diş uygulaması kullanılan yöntemler arasında en iyi ve en faydalı olanıdır. Bu durum dikkate alınınca, diş kaybı olduğunda ilk düşünülecek olan tedavi, implant tedavisidir. İşlemin yapılması için birkaç defa doktora gidilmesi gerekir. Bu çalışmalar sonunda, tıpkı ana diş gibi yeni dişler kazanılır.

Diş implant fiyatları 2017 listesi hakkında bilgi almak için, en yakın bir diş kliniğine müracaat edilip fiyatlar hakkında bir fikir sahibi olunabilir. Tam bir fiyat almak için mutlaka muayene olmak gerekir. Zira kaç dişinizin olmadığı, diğer dişlerin durumu, uygulama esnasında kullanılacak malzeme, uygulamayı yapacak olan hekim, uygulamanın yapılacağı klinik gibi, birçok etken diş implant fiyatı üzerinde etkili olacaktır.

İmplant fiyatlarının paylaşılması Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklandığı için, kapsamlı bilgi almak için en yakın kliniklerden öğrenmek gerekir.