En Ucuz İmplant Fiyatı

En Ucuz İmplant Fiyatı

Bundan 10 yıl öncesine kadar implant fiyatları ucuzlamıştır. İmplant ile ilgili başarı oranları çok yükseldiğinden, bu alanda üretim yapan firmaların sayısında da büyük artış olmuş, rekabet ortamı oluşmuştur. Bu durumda fiyatlara olumlu yönde etki etmiştir ve dolayısıyla implant fiyatlarının ucuzlamasına katkı sağlamıştır.

Bazı hastalar için, pahalı gelecek bir tedavi olsa da, implant uygulanan her hasta bu durumdan memnun görünmektedir.

En ucuz implant fiyatını çıkarabilmek için, hastanın genel muayenesi ve muayenede kullanılacak olan materyallerin belirlenmesi gerekir. Tedavi masrafı rakamlarını etkileyen bir diğer faktör de, il ve ilçe bazında olan değişikliklerdir. Yapay diş tedavilerinde, uygulanan materyaller bazı illerde kolay bulunurken, bazı illerde zor bulunmaktadır. Bundan dolayı, ilden ile tedavi fiyat farkları olabildiği gibi, aynı ilin farklı ilçelerinde bile değişik fiyatlar olabilmektedir.

İmplant fiyatlarını etkileyen bir diğer faktörde hastane niteliğidir. Özel hastanelerde yapay diş kökü tedavileri oldukça pahalı tedavi yöntemidir. Bu uygulamanın uzman bir hekim tarafından yapılması da önemlidir. Bu sebepten dolayı en ucuz implant fiyatına bakıldığı zaman bunlar da dikkat edilmesi gerekli hususlardır. En ucuz implant fiyatı öncelikli konu olmamalıdır.

İstanbul merkezli hizmet veren çok sayıda implant markası vardır. Uzun yıllardır diş hekimlerine hizmet veren ve hekimlerin güvenini kazanan, üretim kalitesi yüksek, ürün çeşitliliği fazla ve bunları servis etmekte çok başarılı firmalar mevcuttur. Bunun yanında bavul ticareti diyeceğimiz şekilde yurda sokulan en ucuz implant fiyatı veren markalar da mevcuttur. Bu implant firmalarının bazılarına, daha sonra ulaşılamadığı için sıkıntılar oluşmaktadır.

İmplant markasını tercih ederken öncelik; ürün çeşitliliği olan implant, abutment ve diğer yedek parçaların temininde sorunu olmayan ve implanta garanti veren firmalar olmalıdır.

Kullanılacak olan implant markasına bağlı özellikler, laboratuarları olan, uzun süre vaka takipleri ve bilimsel çalışmaları yayınlayan firmalar ile uzak doğuda üretilen ve başarılı markaların implantlarını kopyalayan implantlar arasında ciddi fiyat farkları vardır.

Hekimin tecrübesi, uygulanacak implant sayısı, uygulanacak cerrahi teknikler, greft uygulaması, vakaların uzun dönemde takibi gibi unsurlarda, fiyat konusunda belirleyici olmaktadır.