En Ucuz İmplant Yapan Hastaneler

en ucuz implant yapan hastaneler

İmplant diş tedavisi günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan bir tedavi şeklidir. Dişlerin tıpkı aynısı gibi diş kökü olarak uygulanan bu tedavi ile birçok besin maddesini rahat bir şekilde tüketmek mümkün olmaktadır. Diş ekimi işlemi ile diş kökleri yapay olarak ekilir. Hastanın ağız yapısına uygun olarak seçilen implant çeşitlerinden bir tanesi rahat şekilde uygulanır. İmplant tedavi yöntemi diğer alternatiflere göre, daha güvenli ve rahat olan bir uygulamadır. Burada önemli olan hasta olan kişinin çene yapısıdır.

Sağlıklı bir kemik yapısı ve çene şekline sahip olan hastalara implant uygulaması yapılır. Ancak çene yapısı ve kemikler yeterince güçlü değil ise, ileride her hangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmamak için bu tedavi yapılmamalıdır. Bu durumları bilerek tedaviye başlanmalıdır.

Diş implantı yapan ve en ucuz yapan hastaneler Türkiye’de mevcuttur. İmplant diş tedavisi, zahmetli ve bir o kadar da yüksek maliyetli bir işlemdir. Devlet hastaneleri önceki yıllarda implant tedavisi uygulamasını yapmıyordu. Günümüzde yaygınlaşan implant tedavisi, birçok devlet hastanesinde SSK yardımı ile uygulanmaya başlamıştır. SSK implant tedavilerinin bir kısım masraflarını karşılayacağını duyurmuştu. Bundan sonra devlet hastanelerinde de uygulanmaya başlanmıştır. Tabi ki, bu açıklama ile her hastane için masrafların hepsi karşılanıyor diyemeyiz. SSK bazı hastalar için özel olan şartlarda cüzi bir yardım yapmaktadır.

En ucuz implant yapan hastaneler olarak ülkemizde fiyatlar bölgelere göre değişmektedir. Genel ortalama olarak tek diş için, en ucuz implant 1000 TL’den başlamakta ve 2000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Türkiye’de faaliyet gösteren hastane ve klinikler ile irtibat sağlayarak en ucuz implant yapan hastaneleri öğrenmek mümkündür. Ancak bizim buradan belirtmemiz doğru olmaz.

İmplant yaptırmak isteyen hastalar hangi ilde yaşıyorlarsa o ilde bulunan üniversite hastaneleri, devlet hastaneleri ve özel hastaneleri arayıp ve en ucuz implant yapan hastaneyi tespit etmeleri gerekir.

İmplant diş tedavisinin pahalı bir tedavi olmasının çeşitli sebepleri vardır. Bir cerrahi işlem olması sebebi ile özenli bir çalışma gerektirir. İmplant yapımında kullanılan malzemeler tamamıyla ithal ve döviz kuruna endeksli, pahalı olan malzemelerdir.