Full İmplant Fiyatları

full implant fiyatları

Tam damak Protezlerinin çene kemiğine yerleştirilen implant üzerine bindirilerek yapılan çeşitleri de geliştirilmiştir. Bu çeşit implant destekli tam damak protezi kullanıcılara kendi doğal dişleriyle çiğneme yapıyormuş gibi his vererek psikolojik bir rahatlama sağlar. Ayrıca ağız da fazla oynamaz ve daha sabit bir şekildedir. Tam damak protezi kullanıcıları belli bir süre alışma için sıkıntı yaşayabilir. Bu süre yaklaşık 4-5 hafta kadar sürer.

Hasta olan kişi, uzun bir müddet dişsiz kalmış ise proteze alışmakta zorlanır. Protez takmadan yemek yemeyi isteyebilir, böylesi durumlar da hastanın Proteze alışmasını geciktirir.

Tam damak protezleri, yumuşak doku ve damak teması vuruklara sebep olabilir.

Ağızda yeterli seviyede kemik var ise, 6-8 implant yapılır ve ağızdan çıkarılmasına gerek duyulmayan sabit porselen veya zirkonyum dişler yapılır.

Bazı zamanlar da 2-4 implant yapılacak olan tam damak protezi, bu implantların üzerinde çıtçıtlar vasıtası ile daha sağlam bir şekilde tutturulur.

TDB Destekli ortalama implant dahil fiyatlar:

  • Silindirik implant fiyatı (Avrupa): 1200 TL-1400 TL
  • Silindirik implant fiyatı (yerli): 900 TL-1300 TL
  • Mini implant fiyatı: 800 TL-1500 TL
  • Overdenture 2 implant dâhil (tek çene):3500 TL-5000 TL
  • Overdenture 4 implant dâhil (tek çene): 5500 TL-7500 TL
  • All on four (tek çene) TDB dışı; 11000 TL-14000 TL

Bu fiyatlar ortalama implant fiyatlarıdır. Başvuracağınız hekimin fiyatları değişebilir.

Diş tedavi yöntemlerinden olan implant uygulamasında fiyatlar birçok faktöre göre değişiklik gösterir. Full implant fiyatları da değişen fiyatlara sahiptir. İmplant çeşitleri arasında en pahalı olanlar Almanya, Amerika ve İsviçre’de üretilenlerdir. Full implant fiyatları kullanılan ürünün kalitesine, malzemenin kalitesine ve kliniğin tedavi alanında ki başarısına da bağlıdır.

Genel olarak hasta olan kişinin şikâyetine, hastanın çene yapısına, implantın türüne, doktorun tedavi alanındaki başarısına, tedavinin süresine göre full implant fiyatları 2017 için belirlenecek ve hastalar kliniklere ulaşarak bilgi sahibi olacaktır.

İmplant dişlerin ömrü en az 30 yıl olarak düşünülmektedir. Bu sebepten full implant fiyatları her zaman için diğer tedavi yöntemlerine göre daha ucuza gelmektedir. Çünkü bu dişler hastaya 30 yıl hizmet edecektir, bundan dolayı bir hayli makuldür.