İmplant Diş Ekme Fiyatları

İmplant Diş Ekme Fiyatları

İmplant fiyatları, kullanılacak olan teknoloji ve malzemeler göre farklılık gösterir. Diğer tedavi sistemlerine göre pahalı olan bir uygulamadır. Bunun başlıca nedeni ise kullanılan malzemelerin büyük çoğunlukla yurt dışından gelmesidir. Uygulamada kullanılan malzemenin yurt dışından gelmesi, yapılan tedavinin zor ve detaylı bir uygulama olması, hastanın ağız yapısının bulunduğu durum fiyatları etkileyen etkenlerdir.

İmplant diş bir hayli emek isteyen bir tedavi şeklidir. Dişi yapacak olan doktorun bu konudaki deneyimi ve becerisi de fiyatı etkiler. Ağızda eksik olan dişin bulunduğu çene yapısının uygun olup olmaması da çok önem taşır. Eğer ki çene kemiği yeterli değil ise, doktor ilk olarak çene kemiğini güçlendirecek tedavi yapacaktır ve bundan sonra vidalama işlemine başlayacaktır. Ortalama olarak implant diş fiyatları 1500 TL den başlayarak, 50.000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

İmplant tedavisi, doğal dişlere en yakın olan bir uygulamadır. Diğer tedavi şekilleri olan köprü diş ve protez uygulamalarına göre daha iyi sonuç vermektedir. Yüzde doğal bir görüntü oluşur, rahat bir konuşma ve çiğneme özelliği sağlar. Çağımızda üzerinde çok çalışılan bir uygulama şeklidir. Eksik kalan dişlerin yerine, onlara en yakın olan estetik yapay dişlerdir. Bunun için çene kemiğine titanyumdan yapılmış yapay olan bir diş kökü yerleştirilir. İmplant diş uygulaması bu alanda uzman olan doktorlar tarafından yapılmalıdır. Yapılacak işlem bir cerrahi bir işlemdir. Steril ortamda ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. İmplant fiyatları ucuz olacak diye merdiven altı diye belirtilen yerlerde bu uygulama yapılmamalıdır. Kullanılacak olan malzemenin kalitesi ve hekimin bu konuda ki tecrübesi muhakkak öğrenilmelidir.

İmplant fiyatları hasta için çok önemlidir. Fiyat konusu ilk duyulduğunda fazla gibi gelebilir. Ancak fiyat kadar önemli durumlar vardır. Hasta bu uzun bir süre bu dişlerin ağızda kalacağını bilmeli, yapılacak olan yapay diş kökü sayesinde gerçek dişi gibi hissedecek, rahat konuşma ve rahat çiğneme imkânı olacak gibi, düşünceler fiyat konusunu geri plana atacaktır.

Günümüzde sabit bir ücretten bahsetmek mümkün değildir. Kullanılan malzemenin ithal olması, dövizdeki gelişmeler implant diş fiyatlarını mutlaka etkilemektedir. Tercih edilecek olan doktor ve tedavinin yapılacağı şehir ile klinik durumuna göre de fiyatlar değişmektedir.

İmplant fiyatları 1500 TL den başlayıp, ağızdaki soruna ve eksik diş sayısına göre fiyatlar değişmektedir.