İmplant Diş Fiyat Listesi

Yapılacak olan implant ile ilgili maliyetler hastanın durumuna göre değişiklik gösterir. Bu sebeple, masraflar için ancak genel bilgiler verilebilir. İmplant diş fiyatları, cerrahi bir operasyon olduğu için diğer tedavi yöntemlerine göre biraz pahalıdır.

Avrupa ülkelerinde ortalama olarak diş başına, implant vida 4000 Euro. İmplant üstü kaplama fiyatları ise 350-650 Euro. Toplam olarak ise: 4500 Euro civarında.

Ülkemizde ise bu fiyatlat oldukça uygundur.

Türkiye’de implant vida 1500 ile 2500 TL, İmplant üstü kaplamalar 250-600 TL arasındadır.

Ortalama olarak ise 1600 TL olmaktadır. Bu implant diş fiyatları dünyanın kabul ettiği, kaliteli implant ve kaliteli implant malzeme fiyatlarıdır. Daha uygun rakamlara Çin, Hindistan ve Kore malı gibi implant ile, implant yapımında kullanılan malzemeler de vardır.

İmplant diş fiyatları hesaplaması yapılırken kaç adet yapılacağının hesabı yapılır. İmplantın uygulanacağı kemiğin, kemik grefti yapılacak ise kemik artırıcı önlemler de fiyatları etkilemektedir. Bireysel bir tedavi planı, bireysel cerrahi malzemeleri, protez ve laboratuar işlemleri yapılmaktadır. Sabit bir fiyat söylemek mümkün olmaz. İmplant tedavisinin yapıldığı şehir, klinik, implantın markası ve döviz fiyatları gibi birçok etken vardır. Bunlar birleşince normal olarak da fiyatlar değişmektedir.

İmplant dişler, uygulanmaya başladığı ilk dönemlerden bu güne kadar çok yol kat etti ve sürekli olarak gelişim gösterdi. Bu gelişmeler sonucunda, implant diş fiyatları da üretilmeye başlandığı dönemlere göre daha uygun fiyatlara uygulanmaya başlamıştır.

İnsanların implant dişlere rağbet etmeleri avantajlarını görünce daha da artmaktadır ve her geçen gün implant yaptıranların sayısı artmaktadır. Bu kadar çok rağbet görmesinin sebebi ise, doğal dişe yakın bir kalite ve sağlam olması, çenede sabit olduğundan dolayı çiğneme fonksiyonunu rahat bir şekilde yerine getirmesidir.

İmplant dişlerin bu kadar çok tercih edilmesi ve estetik olarak güzel bir görünüm sağlaması da implant dişlerin gelişmesine büyük bir katkı sağlamıştır. Çok fazla uygulanması nedeni ile üretim yapan firmalar da daha fazla insana ulaşmak için fiyatları aşağıya çekmek zorunda kalmaktadır.

Üreticiler implant diş fiyatlarını aşağıya çekmek için uğraşmalarına rağmen, yine de fiyatların birçok insanın ulaşmakta zorlandığı rakamlar olduğu da bir gerçektir.