İmplant Diş Fiyatları Listesi

İmplant Diş Fiyatları Listesi

Diş eksikliği olan kişiler için, tercih edilmesi önerilen tedavi yöntemi olan diş implantı, seçilebilecek en iyi seçim olur. Doğal dişe yakınlığı ve kullanımının çok rahat olması gibi özellikler insanları implant tedavi yöntemine yönlendirmektedir.

İmplant diş fiyatları 2017 yılı için, belirleyici olan etkenler arasında, implant malzemesi, hizmet alınan il, tedavi için gerekli olabilecek ilave tedavi yöntemleri vardır. Bundan dolayı fiyatlar da değişmeler olması doğaldır. Örneğin çekilmiş olan dişlerin kökleri iyi durumda olmaz ise ve kemik erimesi varsa, implant tedavisi yapmak için diş köklerinin güçlenmesi gerekir. Dolayısıyla diş ekme gerekir. Hasta olan kişinin diş ve çene yapısı da implant diş fiyatlarını etkiler.

İmplant tedavisinden iyi sonuç almak için, implant diş fiyatları araştırması yaparken kaliteli bir klinik ve diş hekimi seçmek de çok önemlidir. İşinde uzman bir diş hekiminin, implant tedavisi kaliteli ve uzun ömürlü olur.

İmplant diş fiyatları 2017 yılı için 1200 TL İLE 5000 TL arasında değişiklik göstermektedir. İmplantın birden fazla olması ücretlerin daha düşük olmasını sağlar. İnsanların uzun yıllar sağlıklı olarak doğal olan dişlere en yakın tedavi hizmetinden yararlanmak imkânı doğmuşken, fiyatlar normal olarak görünmektedir.

İmplant tedavisi sırasında uygulanan çok değişik tedavi ve farklı durumlar olmaktadır. Bu süreç için ödenen implant ücretleri; klinik masrafı, malzeme, hekim tedavi ücreti ve işletmenin kazancı göz önüne alındığında, Türkiye için fiyatlar makul görünmektedir.

Türkiye’de implant diş fiyatları illere göre değişmektedir. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde implant fiyatlarının 1500 TL ile 5000 TL arasında olduğu tespit edilmiştir.

Ucuz olan implantların ithalat belgesi ve firma belgelerinin olmadığı görülüyor. İmplanta çok ücret ödemekle implantın iyi yapılacağı anlamı çıkmaz. Bazen de çok para verip kötü yapılmış implantlara rastlanıyor. Tedavi olmadan önce iyi araştırma yapılmalıdır.

2017 yılı için implant fiyatlarının, TDB listesinde olması muhtemel fiyatlar,

* Seramik kron: 330 TL

* İmplant üstü seramik kron: 760 TL

* Yumuşak foku greftleme: 350 TL

* Tam seramik kron: 700 TL

* Supperiostal implant ( implant ücreti hariç): 1310 TL

* Kemik içi implant (implant ücreti hariç): 910 TL