İmplant Diş Kullananların Yorumları

İmplantDişKullananlarınYorumları

Bu yazımızda implant diş kullananların yorumlarını sizlerle paylaşmak istedik. İnternet üzerinde yer alan çeşitli yorumları derledik.

  • Ben 45 yaşındayım ve Ankara’da oturuyorum. Yaklaşık 3-4 yıl önce implant yaptırdım. İmplant yaptırma süresi acılı olarak geçmekte, ama ameliyat sırasında lokal anestezi uygulandı. Ondan sonra da doktorun verdiği ilaçları düzenli olarak kullandım. İlk 1 gün acı yaptı ama aldığım ilaçlarla geçti. Yaklaşık 3 ay sonra üst protezim takıldı. Şu anda kendi dişim gibi kullanabiliyorum. Maddi olarak yüksek ama kullanım ve estetik açısından güzel, imkânı olanlara tavsiye ederim.
  • Kuzenim Almanya’da yaşamakta bu yıl yazın implant yaptırmak için Türkiye’ye geleceğini söyleyince çok şaşırdım. Avrupa’nın tam ortasında yaşıyorsun, neden böyle bir şey için geliyorsun, bence orda yaptırman daha mantıklı dedim. Oda protez ve implant yaptırdığında devletin karşılamadığını ve Türkiye’deki maliyetin 2 katına denk geldiğini söyledi. Gerçi implant fiyatlarını duyunca, bana pek ucuz gelmedi ama. Yazın sonuna doğru geldi ve 3 dişine implant eklendi. 2 ay sonra tekrar geldi, protezini yaptırdı. Şu anda halinden memnun olduğunu söylüyor.
  • Yaklaşık iki ay önce tam ön dişimin bir tanesi çekilmek zorunda kaldı. Bir tek dişte olsa, ne kadar değerliymiş. Benim gittiğim doktorun tavsiyesi ve araştırmalarım sonucunda diş implantı yaptırmaya karar verdim. Böylece diğer dişlerime bir zarar gelmeyecekmiş. Bir hafta önce ufak bir müdahale geçirdim, vida yani implant yerleştirildi. Yaklaşık olarak yarım saat sürdü. Bir hafta sonra da dikişleri alındı. Şimdi geçici protez diş kullanıyorum görünüm amaçlı. Üç ya da dört ay sonra da asıl protez diş takılacak. Çok doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Diğer türlü yaptırsaydım çekilen dişimin yanındaki iki sağlam dişim zarar görecekti. Ayrıca implantın ömrü bayağı uzun oluyor, hem de çene kemiği aşınmıyormuş. Tavsiye ederim, arkadaşlar.
  • Arkadaşlar, ben yaptırdım implant tek kelimeyle harika. Eğer bütçeniz uygunsa hiç düşünmeyin. 4 adet tanesi 1000 dolar. implantlarla bağlantılı 11 diş yaptılar, onlar içinde 900 TL verdim. Biraz meşakkatlidir ama köprüden çok iyi. İnanın çok memnun kalacaksınız. Yalnız diş hekiminizi çok iyi seçin, çok ince iş istiyor. Bir de enfeksiyon kaptırmamanız lazım. İnanın diş çektirmek ondan daha zor, yani hiç çekinmeden yaptırabilirsiniz.