İmplant Diş Tavsiye

İmplant Diş Tavsiye

Diş tedavisinde önemli bir yere sahip olan diş implantları, birçok kişi tarafında tam bilgi sahibi olunamadığı için ön yargılara sebep olmaktadır. Aşağıda diş implantı konusunda tavsiyelere ulaşabilirsiniz.

*Gençlik yıllarımdan beri dişlerimle ilgili her zaman sıkıntılarım oldu. Diş eti çekilmeleri neticesinde 10 yıl önce yaptırmış olduğum üst çene kaplamalarımı tutan kökler de artık görevini yerine getiremeyince tehlike çanları ciddi olarak çalmaya başlayınca, çare bulmak için bir çok diş hekiminin kapısını çaldım. Üst çenede komple alt çenede ise kısmen implant uygulamaları için görüştüğüm, uygulanacak tedavi yöntemi ve süreci hakkında bilgi aldığım hiçbir klinikten de maalesef tatmin olmadım. Ta ki doktorumu bulup hemen muayene için ilk randevumu alana kadar. Hocamız ve değerli ekibinin 3-4 saatlik bir sürede üst çeneme koydukları 7 implant ve sinüs yükseltme operasyonu sonrasında geçici dişlerimin takılıp, 1 saat sonrasında yemek yiyebilmek gerçekten inanılmazdı. Çoğu kişi de inanmadı zaten. Bu operasyondan 2-3 ay sonra alt çenemi de elden geçiren ve bugün sabit dişlerimle bana güzel ve güvenli bir gülümsemeyi bağışlayan hocamıza ve ekibine yürekten teşekkür ediyorum.
(Oktay Yılmaz)

* Tüm dişlerimi 40’lı yaşlarımda kaybettim. 2004’te başladığım implant tedavisi maalesef 2012 yılına kadar bana faydalı olmadı. 2012’te internet’te yaptığım araştırmalar sonucu doktorumu buldum. Aradım, randevu aldım. Gayet güzel yumuşak bir sesle beni karşılayan doktorum bana bir buçuk saat zaman ayırdı. Uzun bir şekilde her şeyi anlattı. Bana çözüm sağlamayan daha önceki tedavimin düzeltileceğini, her şeyin bir çaresi olduğunu söyledi. Ben emin ellerde olduğumu, hayatımın değişeceğini anladım. Bu düşünceyle evime gittim ve kızıma dedim ki ”galiba ben yeniden güleceğim, yeniden bir şeyler yiyeceğim, topluma karışacağım” dedim. Daha sonra burada tedaviye başladım. Dört ay sonra tamamen istediğim sağlığa ve konfora ulaştım. Yıllarca bunu yaşamak için bekledim ama hocam beni dört ay içinde iyileştirdi. Şimdi çok mutluyum.
(Esin Ürensel)

Ben de uzun zamandır dişeti çekilmesi vardı. Yurt dışındaki diş hekimleri bir müddet sonra dişlerimi kaybedeceğimi söylediler. Ön dişimi kaybettim ve bu yüzden yarım damak yapıldı. Hiç alışamadım. Sonra internet’ten doktor’umu buldum. Amacım aynı günde implant yaptırıp geçici diş taktırmaktı. Çünkü bunu bütün hekimler yapmıyor. Geldiğimde evim gibi hissedip yabancılık çekmedim. Aynı gün 12 diş çekilip üstüne 10 implant yerleştirildi ve geçici diş takıldı. 5 saat sonra yemek yedim.
(Füsun Demirer)