İmplant En Ucuz Nerede?

İmplantlar, titanyum maddesi üretimi olup, oldukça yüksek bir teknoloji gerektirir. Diş implant uygulamalarında kullanılan malzemelerin büyük çoğunluğu yurt dışından getirilir. En ucuz implantı bulmak için çok detaylı bir araştırma yapmak gerekir. İmplant muayenesi esnasında hastaya yapılacak olan tedavinin özellikleri ve maliyeti diş hekimi tarafından açıklanır.

İmplant yaptırmak isteyen hastalardan, diş muayene ücreti alınmaz. Bu muayene esnasında implant tedavisi için hastanın uygun olup olmadığı araştırılır. Bu muayene için hasta olan kişiden genel sağlık durumu hakkında bilgi alınır. Gerekli olursa bir takım tahlil ve tetkikler istenir.

Ülkemizde implant diş fiyatları, İllere göre, hatta kliniklere göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak tek diş için en ucuz implant fiyatları 1000 TL den başlayarak 2000 TL civarına kadar çıkmaktadır.

2015 yılı için geçerli olan en ucuz implant olarak Almanya implantların tanesi 1250 TL den başlayan fiyatlarla uygulanmaktadır.

Yine 2015 yılı için geçerli olan en ucuz implant olarak Güney Kore implantların tanesi 1000 TL den başlayan fiyatlarla uygulanmaktadır.

İmplant diş fiyatlarının pahalı bir tedavi olmasının çeşitli sebepleri vardır. Diş tedavisi ve ağız sağlığının korunması endişesini ortadan kaldıracak teknolojik yenilik olarak hayatımıza giren implantın, en ucuz implant ve en pahalı olan implant fiyatları arasında tercih yapmak bir hayli zor. Diğer alternatif tedavi yöntemlerine göre biraz daha pahalı olan bu uygulamanın asıl kaynağı titanyum madenidir. Yeryüzünde az bulunan bir maden olan titanyum, ağız sağlığı için son derece uygun olan maddedir. Diş tedavisi konusunda hassasiyet gösterenler kurumsal anlamda hizmet veren sağlık kuruluşlarını tercih ederler. Hastane statüsünde hizmet veren bu kuruluşlar, günümüz müşteri profiline uygun ve hasta beklentilerine uygun olarak yaptıkları hizmetler ile dikkat çekiyorlar.

Eksik olan dişlerin yerine implant diş yaptırmak için, en ucuz implant nerededir şeklinde araştırma yapmak son derece normal bir durumdur. Bununla birlikte ağız ve diş sağlığı hakkında bilgi edinmek de gereklidir.

Sosyal hayatın daha çok içinde olan insanlar için sağlıklı gülüşler oldukça önem taşır. Buna sahip olmak için de ağız ve diş sağlığına çok önem vermek gerekiyor.