İmplant Markaları Bego

implant-markaları-bego

Türkiye’de implant markaları ve çeşitleri her geçen gün hızla artmaktadır. İmplant tercihinde köklü ve servis hizmeti iyi olan firmalar tercih edilmelidir.

Bunlardan belli başlı olan firmalar şunlardır:

 1. Bego implant: Alman
 2. ITI Straumann: İsviçre
 3. Nobel-Biocare: İsviçre
 4. Zimmer Dental implant: Alman
 5. Astra Tech: İsveç
 6. Biomet 3i: Amerika
 7. Biohorizons: Amerika
 8. 3M Imtec: Amerika
 9. Nucleoss: Türkiye
 10. Sky- Bredent: Alman
 11. İmplant KA: Türkiye
 12. Dentsply Xive- Frialit: Alman
 13. AB implant: İsrail
 14. İmplant Direct: Amerika
 15. Tekka implantı: Fransa
 16. Hi-Techimplants: İsrail
 17. Alpha Bio implantı: İsrail
 18. Bicon implant: Amerika
 19. Hiossen implant: Amerika
 20. Dio implant: Güney Kore

BEGO İMPLANT:

Türkiye’de kullanılan en güvenli markalardan biridir. Alman Bego firması diş hekimliği malzeme ve hassa tutuculu protezler bölümünde yıllardır dünya lideri olarak hizmet veren bir dünya markasıdır.

Bego implant Türkiye pazarında 15 yıldan daha fazla hizmet veren bir implant markasıdır. Türkiye piyasasında Alman malı implant olarak bilinen birçok implant, İsrail ya da Çin gibi başka ülkelerde üretilip, Alman ürünü gibi satılmaktadır.

Bego implant gerçek bir Alman implant markası olduğu gibi, bütün yedek parçaları Alman fabrikalarında üretilir. Bundan dolayı, Türkiye’deki diş kliniklerinden bazıları bu bilinçle Bego implant firmasını seçerler.

Bego implantlarda alt yapı tasarımı uç kısım, kemiğe girişini kolaylaştıracak şekilde bir yapıdadır. Farklı dış yapılara uyması için, değişik çaplarda implantlar vardır. Bu sayede diş hacmine uyan bir alt yapı elde edilir.

İmplantın gövde kısmı steril bir şekilde, klinik ortamda çene kemiği içerisine yerleştirilir. İmplantın bağlantı kısmı bir kapatma vidası ile örtülür. Bağlantı platformu açık bırakılmaz bunu yapmaktaki amaç, bu kısmın içerisine yumuşak doku girmesine engel olmaktır. Kapak ya da bir iyileşme başlığı ile örtülmesi tavsiye edilir. Çene kemiği içindeki implant vidası kapağını çıkarmak için ve iyileşme başlığı ile değişmek için, bazı durumlar da ikinci bir cerrahi işlem gerekli olabilir. İyileşme başlığı değişik şekillerde yapılır.