İmplant Markaları

implant markaları

İmplant markaları ve implant üretimi yapan firmalar bir hayli fazla sayıdadır. Diş hekimliği alanında yüzden fazla implant markası bulunmaktadır. “Şu firmanın üretimi güvenlidir, bu değildir.” gibi bir söz söylemek doğru olmaz. Ancak çok iyi bilinir ki, implant yaptırmak isteyen hastaların kafasını bu konu bir hayli meşgul eder.

İmplant markaları arasında çok uzun süredir üretim yapan, faaliyet gösteren ve dolayısı ile ürettiği implantlar diş hekimleri tarafından kullanılan markalar vardır. Bu firmaların yanında,  yeterince pratik veri elde edilmeyen oldukça yeni denilecek firmalar vardır. Tabi ki bu durum tercih etme konusunda etkili olmaktadır. Netice olarak bir firmanın güvenirliği, başarısı, deneyimi gibi bir çok kriter dikkate alınınca, her markayı ayrı olarak değerlendirmek gerekir.

İmplant sektöründe güvenli ve kaliteli implant markaları vardır. Şu anda 100 den fazla markanın var olduğu bilinmektedir. Bir diş hekiminin bu kadar çok diş markasının olduğu bir ortamda bunlardan çoğunu deneme ve kullanması söz konusu olamaz. Diş hekimi ancak takip edebildiği kadar bu markaların literatür çalışmasının olup olmadığına bakabilir. Bir implant markasının birçok açıdan başka implantlar ile mukayesesinin yapıldığı akademik çalışmalara bakması söz konusu olur. İmplant markaları diş hekimlerine, ne kadar kaliteli olduklarını anlatarak pazarlama yaparlar. Tabi ki diş implant alanı da her alanda olduğu gibi tamamen bir ticaret alanı haline getirilmiştir. Bundan dolayı birçok bilgi diş hekimlerine yanlış olarak da iletilmektedir.

Diş tedavisinde çığır açan ve bir hayli etkili olan implant, günümüzde doğal dişe en yakın sağlıklı yöntemlerden biridir. Çene kemiğine yerleştirilen materyal vasıtasıyla hastanın rahat olarak kullanacağı yapay köktür. Hastaları estetik açıdan ve kullanım açısından çok memnun eder. İmplantın bu kadar yaygın bir şekilde kullanımı ve popüler olması implant markalarında da farklılık meydana getirmiştir.

Merdiven altı denilen implant üretim tarzları, protez kısmı ile uyumu zorlaştırıyor ve implanttaki bakteriler diş eti problemleri oluşturuyor. Aynı zamanda kaliteli olmayan implant, zamanla çene kemiği içerisinde kırılmalara yol açıyor ve implantın çıkarılması gerekli oluyor. Bundan dolayı kaliteli implant kullanmak, ömür boyu rahat etmek anlamına gelmektedir.