İmplant Tedavisinde Yenilikler

İmplant Tedavisinde Yenilikler

Teknolojideki olumlu gelişmeler, hem diş hekimlerinin hem de hastaların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Özellikle Robotik implantla, kanama ve implantın yanlış uygulanmasının sonunda meydana gelen rahatsızlıkların önüne geçilmektedir.

Diş hekimliği alanında sürekli gelişen teknoloji, hastaların ihtiyaçlarına göre değişmektedir.

Diş hekimliğinde kullanılmaya başlayan yenilikler:

AĞIZ KANSERİ TEŞHİŞ CİHAZI

Hastaların ağzında olabilecek herhangi bir rahatsızlığı teşhis etmek için, diş hekimlerinin kullandıkları özel bir ışık türüdür. Hastalıkların ve özellikle erken dönemde fark edilmesinde etkili olarak kullanılır.

DİJİTAL X- IŞINLARI

Dijital X- ışınlar, geleneksel X ışınlarına göre çok daha hızlıdır ve az radyasyon içerir. Hasta olan kişinin röntgeni çekildiği zaman, görüntü bilgisayar ekranına saniyeler içinde ulaşmaktadır. Diş hekiminin, hastaların ağız sağlıkları ile ilgili bilgilenmesi için görüntüyü büyütme imkânı vardır.

TELSİZ ORTODONTİ

Dişleri düzgün olmayan hastaların, bu cihaz sayesinde şeffaf diş plakları ile kolayca düzeltilir.

DİŞ İMPLANTLARI

Dental implantlar eksik olan dişlerde kök görevi yapan vidalardır. Hastaların eksik olan dişlerinin yerleştirilir ve doğal diş gibi bir görev yapar.

LAZER DİŞ HEKİMLİĞİ

Lazerler, diş hekimliğinde verimliliği artırmıştır. Diş eti hastalıklarının tedavisi, diş hassasiyetini giderme ve diş beyazlatma gibi birçok işlemde hastanın konforunu sağlamıştır. Lazer diş hekimliği, ağrı olmadan, hızlı ve etkili olarak uygulanmaktadır.

AĞIZ İÇİ KAMERA

Diş hekimlerinin, hastanın ağzındaki görmenin zor olduğu bölgelerde hassas fotoğrafları almaları için kullanılır. Hastaların, diş hekimleri ile birlikte görüntüleri izleyerek tedavi konusunda karar vermelerini kolaylaştırmaktadır.

ÇÜRÜK TEŞHİS CİHAZI

Diş hekimlerinin röntgen ile görülmeyen gizli çürükleri görmek için kullandıkları yeni bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde çürükler ilerlemeden tespit edilir.

BİLGİSAYARLI KAPANIŞ ANALİZİ

Bu teknoloji ile dişler kapatıldığında farkında olmadan yükseklik tespit edilir ve eklem problemine neden olan etkenler yok edilir. İleride olabilecek porselen kırıklarının önüne geçilir.

RENK ALMA CİHAZI

Porselen diş veya dolguların komşu olan dişlere uyumlu olması için kullanılan bir cihazdır. Uygulanması düşünülen rengin hangi karışımlarla elde edileceğini ve şeffaflık konusunda bilgi verir.

BİLGİSAYAR DESTEKLİ TOMOGRAFİ

Bu cihaz ile üç boyutlu görüntü elde edilir. Ayrıca çenede bulunan sinirlerin, boşlukların, tavan ve tabanların net olarak görünmesinde etkili olur.