İmplant Ücretleri 2017

Diş eksikliği olan kişilerin, tercih etmesi önerilen tedavi yöntemlerinden diş implant’ı en iyi seçim olur. Doğal dişe yakın görünüm ve kullanımının çok rahat olması insanları implant tedavisine yönlendiriyor.

İmplant ücretleri 2017 yılı için belirleyici etkenler arasında implant malzemesi, hizmet alınacak olan il, uygulama için gerekli olacak ekstra tedavi yöntemleri vardır. Bu durumlar ücretlerde etken bir rol oynarlar. Mesela çekilmiş olan dişlerin kökleri zayıf olursa ve kemikler erirse, implant tedavisi yapmak için diş köklerinin güçlendirilmesi gerekir. Hasta olan kişinin diş ve çene yapısı da implant ücretlerini etkiler.

Diş tedavisinden iyi sonuç almak için, fiyat araştırması yaparken kaliteli bir klinik ve diş hekimi seçmek de çok önemlidir. Uzman bir diş hekiminden alınacak implant diş tedavisi kaliteli ve uzun ömürlü olur. İmplant ücretleri 2017 yılında 1200 TL ile 5000 TL arasında değişmektedir. İmplant’ın birden çok olması ücretlerin daha düşük olmasını sağlamaktadır. İnsanların uzun yıllar sağlıklı bir şekilde, doğal dişe yakın tedavi hizmetinden yararlanması düşünüldüğünde fiyatlar normal olarak görünmektedir.

İmplant tedavi sürecinde uygulanan birçok tedavi ve farklı işlemler de olabilmektedir. Bu süreç için ödenen implant ücretleri; klinik masrafları, malzeme, hekimin tedavi ücretleri ve işletmenin kazancı dikkate alındığında, Türkiye için uygulanan fiyatlar gayet makuldür.

Türkiye’de implant ücretleri illere göre farklı görünse de İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana gibi illerde implant ücretleri 2017 için, 1500 TL ile 5000 TL arasında olduğu bilinmektedir. Ucuz olan implant’ların ithalat belgeleri ve firma geçmişlerinin bilinmediği görülüyor. İmplant için çok para vermek, implant’ın iyi yapıldığı anlamına gelmez. Bazı zamanlar da çok para harcayıp kullanılamayacak kadar kötü yapılmış implant’lar olduğuna da şahit olunmaktadır. Tedavi öncesi iyi araştırma yapmak çok önemlidir.

2017 yılı için implant ücretlerinin, TDB listesinde olması beklenilen ücretler:

* Seramik Kron: 330 TL

* İmplant üstü seramik kron: 760 TL

* Yumuşak foku greftleme: 350 TL

* Tam seramik kron: 700 TL

* Supperiostal implant ( implant ücreti hariç): 1310 TL

* Kemik içi implant (implant ücreti hariç): 910 TL