İmplant Yaptıranlar Memnun Mu

İmplant Yaptıranlar Memnun Mu

Diş implantlarında önemli konulardan birisi de implant yaptıranların memnun olup olmadığıdır. Yaptığımız araştırmalardan derlediğimiz aşağıdaki yorumlar, implant konusunda size bazı fikirler verebilir.

  • Ben 45 yaşındayım ve İstanbul’da oturuyorum. Yaklaşık olarak 5 sene önce dişimi implant yaptırdım. İmplant yaptırma esnasında biraz acılı geçti, operasyon sırasında sınırlı uyuşturma yapıldı. Sonrasında doktorun vermiş olduğu ilaçları zamanında ve düzenli olarak kullandım. İlk gün acım vardı, ilaçları kullanınca rahatladım ve sonra geçti Yaklaşık olarak 4 ay sonra protezim takıldı. Şimdi çok rahat ve kendi dişim gibi kullanıyorum. Fiyatlar biraz yüksek ama kullanım açısından ve estetik olarak çok iyi. Maddi imkânı olanlara tavsiye ederim.
  • İmplantları işini iyi bilen bir doktora yaptırın, çok önemli. Acı oluyor ama zamanla geçiyor. Eğer ki işi bilmeyen birisine yaptırırsanız, daha fazla acı çeker ve paranızla rezil olursunuz.
  • İmplant ben yaptırdım, tek kelime ile harika. Eğer bütçeniz uygunsa hiç düşünmeyin. Biraz meşakkatli ama köprüden çok iyi. 4 adet yaptırdım, tanesi 1000 dolar. İmplantlara bağlantılı 11 diş yaptılar, onlar içinde 900 TL verdim. Alttaki dişlerim çürüktü, onları çektiler, ondan sonra ameliyat ettiler, ama inanın hiç pişman olmayacaksınız. Yalnız diş hekiminizi iyi seçin, çok ince iş istiyor. Ayrıca enfeksiyon konusuna dikkat edin. 3 ay tedavi süresi var, zaten bu zaman içinde ancak iyileşiyor ağız içindeki yaralar. Ameliyattan bir hafta sonra dikişleri alıyorlar, daha sonra kalan sürede ancak iyileşiyor, şişler iniyor, ondan sonrada üzerine diş yapmak için ölçülere başlıyorsunuz, bu da yaklaşık olarak 10 gün sürdü. Ama değdi. Keşke daha önce yaptırsaydım da ağrıları, sızıları çekmeseydim diyorum. Ana dişinizden hiçbir farkı yoktur, implant görüldüğü gibi acı dolu bir uygulama değil, diş çektirmek ondan daha zor. Hiç çekinmeden yaptırabilirsiniz.
  • Ben dış ticaret işiyle uğraşıyorum. Avrupa ülkeleri ile bağlantılı olarak çalışıyorum. İş yaptığım firmalardan birinde çalışan arkadaş, geçen yıl diş implantı yaptırmak için Türkiye’ye geleceğini söyledi. Bende memnun oldum. Ülkemiz adına sevindim. Bende merak ettim implantı ve araştırdım ve gördüm ki maliyet olarak Avrupa fiyatları Türkiye’nin iki katına denk geliyor. Arkadaş geldi ve tedaviyi yaptırdı. 3 ay kadar sürdü. Şimdi dikkat ediyorum kendi dişlerinden ayırt etmek zor. Görünüm olarak da çok güzel duruyor. Bende yaptırmak istiyorum.