İsviçre İmplant Markaları

isviçre implant markaları

NOBEL BİOCARE (Branemark)

İsviçre merkezli olan Nobel, 1965 yılından itibaren en köklü ve tanınmış olan implant markalarından bir tanesidir. Başta Avrupa olmak üzere bütün dünyada en fazla pazarı olan implant durumundadır. Bu alanda da büyük Ar-Ge yatırımları yapmaktadır. 7 mm ile 52,5 mm arası, yumuşak ve sert kemik yapısına göre alternatifleri bulunan çok geniş bir implant pazarına sahiptir. Kişiye özel aboutment tasarımı seçenekleri mevcuttur.

Özel bir şekilde alt çeneler için geliştirdiği all in four sistemi olan dişsiz çeneye özel 4 implant uygulamasını, implant diş uygulamasının mümkün olmadığı birçok durumda implant uygulaması yapılır bir hale gelmiştir.

Nobel Active modelinde agresiv yiv yapı olarak ve özel tasarlanmış yüzey ile immediate yüklemede (diş çekiminden hemen sonra yükleme) başarılı sonuçlar alınmaktadır. Kemiğin dar olduğu ve çok ince olduğu bölgelerde tedavi yapabilmek için 3,0 mm çapında Active modeli kendisine iyi bir yer edinmiştir.

Özel tasarlanmış yüzeyi ile immediate yüklemede, diş çekiminden hemen sonra yükleme de başarılı sonuçlar alınmaktadır. Çene kemiğinin çok dar ya da çok ince olduğu bölgelerde tedavi yapabilmek için 3,0 mm. çapında Active modeli kendisini kanıtlamıştır. Ömür boyu garanti vermektedir ve sertifika sahibidir.

ITI (straummann)

İsviçre üretimli olan bu implant markası çok köklü ve başarılı bir implant markasıdır. Bu başarıların dışında kendisinin geliştirdiği ve patent hakkını elinde tuttuğu bilinen en gelişmiş implant yüzeylerinden bir tanesi olan SLActive yüzeyli implantları dünyanın nerede ise her tarafında diş hekimleri tarafından ilk sırada tercih edilir. Bu marka her türlü övgüyü hak etmektedir.

ZİMMER

İsviçre- Amerika ortak yapımı olan bir implant markasıdır. Tek parça zimmer implant, zimmer dental markasına yeni bir ilavedir. Güvenilir ve başarılı implantlar gibi performans göstermek için üretilmiştir. Tek parça zimmer implantları restorasyon sürecine büyük kolaylık ve güven getirir ve hastaların arzu ettiği estetiği sağlar. Tek parça dizayn tek seviye bir protokole, zaman tasarrufu ve hassas dokulara daha az zararla sonuçlanmasına ve hasta olan kişilerin daha az sorun yaşamasına imkan verir.