Lazer İmplant Diş

lazer implant diş

Lazer destekli implant diş uygulamaları, kemik hacminin uygun olduğu her durumda yapılabilir. Bu yöntemde ki amaç, yalnızca implant uygulanacak bölgede diş etinin lazerlerden her hangi biri kullanarak açılması işlemidir. Kemik dokusuna ulaşınca kemiğin en sert kısmı olan kompakt bölümüne sadece lazer kullanarak belli bir genişlik ve derinliğe ulaşılır. Sonra implantın çapında tek bir frezle yuvanın açılması sonunda implantın yerleştirilmesi işlemi gerçekleşir.

Lazer destekli implant diş uygulaması yönteminde, sadece implant uygulanan bölgenin bir diş eti ve kemik işlemi yapılır. Hasta olan kişinin operasyon sonrasında, rahatlığı ve konforu en üst seviyede olur. Bu uygulama esnasında kemiğin sert tabakasını delmek için gösterilen gayret, bazı hastalarda titreşim ve ısı olması son derece normal bir durumdur.

Erbium – YSGG lazerlerin kesme tekniği ile her çeşit kemik cerrahi uygulaması, kemik yapısını bozmadan ve hasar vermeden yapılır. Bu tedavinin sonunda kemiğin kaynaması en üst seviyede gerçekleşir.

Lazer destekli implant diş uygulaması sonunda, hasta için yapılan biostimulasyon, ağrıların olmasını önler ve dokunun iyileşmesi hızlı bir şekilde yerine gelir. Hasta için konfor artar ve yaranın iyileşmesi çabuk olarak gerçekleşir.

Lazer destekli implant diş operasyonuna başlamadan önce, hastanın üç boyutlu tomografisi kemik dokusunun derinlik ve genişliği konusunda bilgi verir. Bundan dolayı ameliyat esnasında her hangi bir sürpriz ile karşılaşılmaz ve ameliyat en kısa sürede tamamlanır.

Lazer kullanılarak yapılan implant operasyonu sonunda hasta olan kişinin, ağız yapısında her hangi bir cerrahi işlem yapıldığına dair görüntü olmaz ve kemik seviyesi uygun olduğu takdirde dişsiz olarak geldiği klinikten dişli olarak çıkma şansını bulabilir.

Tek diş eksikliği olduğunda lazer destekli implant diş uygulaması ile kemik durumu uygun ise, hemen implant uygulanır. İmplant üzeri diş, iki saat gibi kısa bir zamanda hastanın geçici dişi de yapıştırılarak hastanın kullanımına imkân sağlar. Kanama ve yara iyileşmesi sorunu olan hastalar için, yüz güldüren sonuçlar alınmaktadır. Bu tedavinin en büyük avantajlarından biri de, çok küçük bir bölgeden girildiği için, dikiş atma durumu olmaz ve kanama da en az seviyede olur.