Mode İmplant Diş İmplantlarının Özellikleri

Mode İmplant Diş İmplantlarının Özellikleri

* Kemik dostu HA Kalsiyum Fosfat Morfolojisi seramikler HA hidroksiapatit ve TCP Trikalsiyum fosfat majör komponentlerinin mükemmel uyumu ile diş hekimliğinde yaygın kullanılan kusursuz biyomateryallerdir. Kalsiyum fosfat biyomateryalı kemik mineraline benzerdir.

* HA Osteoblastic BCP yüzey Morfolojisi günümüzde kalsiyum fosfatların biyoaktif üstün kabiliyeti bilimsel olarak uluslararası literatürlerle kabul edilmekte ve CaP bileşenli yüzeyler dünya çapında markalar tarafından yeni eğilim süreç olarak tercih edilmektedir.

* Kusursuz BIC Kemik-İmplant ilişkisi ABD menşeli % 65 HA içerikli BCP Bifazik Kalsiyum Fosfat Micro-Blast teknolojisi sayesinde pürüzlendirilen Mode Medikal Dental İmplant yüzeyleri, güçlü osseointegrasyon sağlamasının yanı sıra mekanik fiksasyonu destekleyerek kısa dönemde osseointegrasyona ulaştıran bir morfolojiye sahiptir.

* Mühendislik harikası Yüzey Test Sistemi Tüm İmplantlar Ra 1,4- 1,8 micron garantili %100 Mode Medikal mühendisleri tarafından geliştirilen CNC yüzey morfoloji ve ölçüm cihazı tam otomatik el değmeden implantların Ra morfolojisini ve ölçüm değerlerini analiz eden bir makine ile kontrol edilir.

* KOSGEB  AR-GE ve INOVASYON PROJESİ KOSGEB R&D PROJEST RESULT KOSGEB AR-GE inovasyon projesi kapsamında yapay diş kökü, yüzeyi geliştirmesi konulu proje başarıyla tamamlanmıştır. Ar-Ge projesi kapsamında, dental implantlara bir çok farklı yüzey modifikasyon tekniği uygulanarak optimum parametreler ve osseointegrasyonu hızlandırıcı yüzey özelliği tespit edilmiştir.

* TÜBİTAK AR-GE ve INOVASYON PROJESİ TÜBİTAK R&D PROJECT RESULT Tübitak Ar-Ge projesi kapsamında yüzey dağlama ve elektroliz uygulaması ile yüzeye kalsiyum fosfat nüfuz ettirilmesi yöntemi sayesinde osseointegrasyonun etkisinin arttırılmış diş implantı geliştirme konulu proje desteklenmiş olup başarıyla tamamlanmıştır. Ar-Ge projesi kapsamında osseointegrasyon sürecini hızlandırıcı etki yapan kalsiyum fosfat iyonları yüzeye optimum nüfuz ettirilerek homojen yüzey yapısı elde edilmiştir.

* Homojen yüzey morfolojisi, her süreç sonunda tüm implantlar Ra:1,4- 1,8 mikronmetre aralığında ölçülmektedir. Her implantta %100 yüzey pürüzlülük ölçümü yapılmaktadır. CNC kontrollü ve el değmeden tam otomatik makinelerle tüm implant modelleri mikro düzeyde pürüzlendirilir. Hiçbir asidik kimyasal içermeyen yüzey: insan vücudu ile % 100 biyouyumlu pürüzlendirme malzemesi kullanan dental implantlar, pürüzlendirmeyi saf kalsiyum fosfat ile yapar. Bu süreçte hiçbir asidik kimyasal madde kullanılmaz.