Ucuz Diş İmplant Fiyatları

ucuz diş implant fiyatları

Diş tedavisi ve ağız sağlığının korunması endişesini ortadan kaldıracak teknolojik yeniliklerle hayatımıza giren implant, fiyat konusunda da dikkat çekmektedir. Diğer uygulama yöntemlerine göre, biraz daha pahalı olan bu uygulamanın asıl kaynağı titanyum madenidir.

Yeryüzünde az bulunan bir maden olan titanyum, ağız sağlığına her hangi bir tehdit oluşturmaz. Yapılan araştırma sonuçlarına göre, ağız sağlığı için en uygun maddenin titanyum olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Diş tedavisi konusunda hassasiyet gösterenler, kurumsal bir şekilde hizmet yapan sağlık kuruluşlarını tercih etmektedir. Hastane statüsünde hizmet eden bu kuruluşlar, hasta beklentilerine uygun kapasiteleri ile dikkat çekiyor.

Diş sağlığı açısından ucuz diş implant fiyatları hakkında araştırma yapmak son derece normaldir. Bununla beraber diş ve ağız sağlığı hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır.

Özellikle 2016 yılında meydana gelen döviz fiyatlarında ki artışlar diş implant fiyatlarını da belli bir oranda artırmıştır. İmplant diş yaptırmayı düşünen hastalar öncelikli olarak, implant tedavisinin kendileri için uygun olup olmadığını diş hekimlerinden öğrenmelidir. Ucuz diş implant fiyatları 2016 yılında 1000 TL’den başlamaktaydı. Fiyatlar implant markasına göre değişiklik göstermektedir.

Diş implant fiyatlarının ucuz olup olmadığını araştırırken bazı detayları dikkate almalıyız.

  • Kullanılacak marka ve malzemenin laboratuar ve klinik test sonuçları var mı?
  • Ürünün garantisi var mı?
  • Uluslar arası geçerli olan, kalite belgesine sahip mi?
  • Uygulamayı yapacak olan diş hekimi aynı malzemeyi daha önce hastalarının tedavisinde kullanmış mı? Yoksa siz o implant ürününün kullanılacağı ilk hastamısınız?
  • İmplantın iyileşme süresi ve doku uyumu konularında olumlu bildirimler veya raporlar sunabilir mi?

Diş implant fiyatlarının 2017 yılında da döviz fiyatlarına bağlı olarak artabileceği düşünülmektedir. Vidalı diş uygulaması kullanılan yöntemler arasında, en iyi ve en faydalı tedavi şeklidir. Bundan dolayı, diş kayıpları olduğunda ilk olarak düşünülecek yöntemlerden biridir. İmplant uygulamasının gerçekleşmesi için, birkaç kere diş hekimine gitmek gerekir. Bu çalışmalar sonunda, aynı doğal dişler gibi, yapay diş sahibi olarak normal yaşama dönülür.

Ucuz diş implant fiyatlarını öğrenmek için, en yakın diş kliniğine müracaat edilmeli, ya da internet sitelerinden kliniklerle irtibat sağlayıp, bilgi almak mümkündür.