Vidalı Diş Yapımı Fiyatları

Vidalı Diş Yapımı Fiyatları

İmplant tedavisi, günümüzde doğal dişlere en yakın olan bir uygulamadır. Diğer yapılan köprü ve protez uygulamalarından daha iyi sonuç vermektedir. Doğal bir görünüme sahiptir. Rahat konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlar. Üzerinde oldukça çok çalışılan bir tedavi şeklidir. Eksik olan dişlerin yerine, doğal dişler gibi fonksiyonlu ve estetik olan yapay dişlerin yapılmasıdır. Bundan dolayı çene kemiğine titanyumdan yapılan yapay bir diş kökü yerleştirilir. İmplant uygulaması bu alanda uzman olmuş, tecrübe sahibi hekimler tarafından yapılmalıdır. Yapılan işlem cerrahi bir operasyondur. Steril ortamda ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. Vidalı diş yapımı fiyatları uygun olsun diye, merdiven altı tabir edilen yerlerden uzak durulmalıdır. Kullanılacak olan malzeme ve hekimin uzmanlığı çok önemlidir.

Bu tedavinin maliyeti hasta olan kişi için oldukça önem taşır. Pahalı görünen bu fiyatlar, dişin çok uzun süre kullanılacak olması dikkate alınınca çok da yüksek olmadığı anlaşılmaktadır. Piyasada sabit bir rakamdan bahsetmek mümkün değildir. Bunun sebebini tek bir etkenle açıklamak doğru olmaz, çünkü birçok etken vardır.

Yapılacak olan vidalı diş yapımı fiyatları hastanın durumuna göre değişir. Bu sebeple ancak masraflar için bilgiler vermek mümkün olmaktadır.

Vidalı diş yapımı fiyatları cerrahi operasyon olmasından dolayı, diğer işlemlere göre biraz daha pahalıdır.

Avrupa ülkelerinde ortalama diş başına toplamda 4500 Euro dolayında. Ülkemizde ise ortalama olarak 1600 TL dolayındadır. Bu fiyatlar dünyanın kabul ettiği kaliteli implant markalarının vidalı diş yapımı fiyatlarıdır ve üst yapısında kullanılan malzemelerin fiyatlarıdır. Daha ucuz olan fiyatlara, Çin, Kore ve Hindistan gibi ülkelerin implant ve implant malzemeleri de vardır.

İmplant yapılırken, kaç adet yapılacağı planlanır. İmplantın yapılacağı kemiğin durumu, kemik grefti gerekli ise kemik güçlendirme tedavisi yapılır ve bunlarda maliyeti etkiler.

Genel olarak, bir bireysel tedavi planı, bireysel cerrahi işlemleri, implant yerleştirilmesi, kemik grefti, protez yapımı ve laboratuar işlemleri vardır. Sabit bir fiyatları olmaz. İmplant uygulanmasının yapıldığı şehir, semt, cerrahın uzmanlığı, kullanılacak olan implantın markası ve döviz kurları da dikkate alınınca fiyatlar değişmektedir.