Yerli İmplant Markaları ve Fiyatları

yerli implant markaları ve fiyatları

Dünyanın birçok yerinde implant üretimi yapılmaktadır. Son 20 yıldır diş hekimlerinin dişsiz ağızlarda mucizeler yaratmasını sağlayan implant diş tedavisi dünyada giderek yaygınlaşmış ve kullanılan implant sayıları milyonları geçmiştir.

Türkiye’de gelişmiş tıbbi cihaz üreticileri implant üretimine başlamışlardır. Neredeyse 10 yıla yakın bir süredir yerli implant olarak bildiğimiz nucleoss implant markası Türkiye’de üretilmektedir. On seneden fazla bir zamandır başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Üretim yerleri ile cihaz ve teknoloji üreticileri birleşerek değişik implant markaları oluşturmuşlardır. Ülkemizde üç tane implant yerli implant markası olduğu açıklanmaktadır. Bunların içinde ilk kurulan yerli implant fabrikası İzmir ilimizde kurulan implant fabrikasıdır. Üretilen implantların üzerinde yeterli bilimsel çalışmaları yapılmış ve güvenilir oldukları bildirilmiştir. Türkiye’de üniversitelerin diş hekimliği fakültelerinde ve dünya’da yirmiden fazla ülkede yerli implant markaları yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Ülkemiz adına gurur duyulacak olan bu implant üretimi, çoğalan markalar arasında iyi bir yer edinme gayretindedir.

Türkiye’de yerli implant markaları, kendi implantlarını üretmek için hem teknolojik hem de bilimsel olarak gerekli donanıma sahiplerdir. İthal edilen implantlar fiyat olarak bir hayli yüksektir. Yerli üretim olan implantlar ise diğerlerine göre çok daha ucuzdur. Üretim arttıkça daha da düşmesi mümkün görünmektedir. Amerika, Almanya, İsviçre ve Güney Kore gibi ülkelerin implantlarına göre daha ekonomik olan yerli implant firmaları Türkiye’de verdiği eğitimlerle implant uygulayan hekim sayısının artmasına destek olmuşlardır. Günümüzde üretilen yerli implant markaları, yeterli gelişme için bütçelerini oluşturmuş olup, önümüzdeki yıllar için kullanılması muhtemel olan yerli implantları üretmek için büyük bir gayret içine girmişlerdir.

Prof. Dr. Katipoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, implantın 25 yıllık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıktığını, birçok üniversitenin teknik birimlerinin de kendilerine yardımcı olduğunu söyledi.

Türkiye’deki implantların ithal ürünler olduğunu ve bunların kalitesinin çeşitlilik yarattığını belirten Katipoğlu, bu nedenle kendilerince üretilen implantın Türkiye’de yankı uyandırdığını dile getirdi.

Katipoğlu, bu ürün için bir fiyat telaffuz etmediklerini anlatarak, devlet destekli olması halinde implantın fiyatının çok daha ucuz hale getirilebileceğini kaydetti.