Zimmer İmplantlarının Özellikleri

zimmer implantlarının özellikleri

Zimmer Dental Implant, Zimmer holding firması içerisinde faaliyet göstermektedir. 1927 yılında kurulmuştur. Ortopedik implantların yeniden yapılandırılmasında, dizayn, gelişme, üretim ve pazarlama faaliyetlerinde dünyanın önde gelen firmalardan bir tanesidir. Bu faaliyetler aynı zamanda birleşik ve dental, spinal implantların, travma ürünlerinin ve ortopedik cerrahiye bağlı ürünlerin gelişmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Tek parça Zimmer İmplant ise, Zimmer Dental ailesine uzun çalışmalar ve uzmanlık sonucunda katılan yeni bir ilavedir. Güvenli ve başarılı implantlar gibi en iyi performansı göstermesi için üretilmiştir. Tek parça Zimmer implantların restorasyon sürecine çok önemli rahatlama ve güvenirlilik sağlamıştır. Bu şekilde hasta olan kişilerin istediği estetik kolay bir şekilde elde edilmiş ve bir hayli de başarılı olunmuştur. Kolay tek parça dizaynı sayesinde tek seviye bir protokole, zaman tasarrufu ve hassas dokulara daha az travma ile ulaşılmasına ve tedavinin sonuçlanmasına yardımcı olunur. Uygulamanın arkasından hasta olan kişiler daha az sıkıntı yaşayarak günlük hayatlarına devam ederler.

Zimmer dental implantlar, dünya çapındaki uzmanlık ağı ile diz, omuz, omurga üzerinde çalışmalar yaparak çene kemiği tedavilerinde yeniden yapılandırmaya gitmiş bir firmadır. Zimmer ailesi dünya çapındaki bu uzmanlığını geliştirerek, faaliyetlerine devam etmektedir. Arkasındaki destek ile, Zimmer Dental İmplantoloji ürünlerinde, uygulama stratejilerinde uzmanlaşmış, bu uzmanlığını klinik ve implant uygulamalarının gelecekteki şeklini güçlendirme konusunda eğitim programlarına ağırlık vermiştir.

ISO 13485, kalite belgesi bulunan Zimmer Dental Implant, endüstrinin en önemli kalite standartlarını karşılamak ve kendisini kalite konusunda aşmak amacı ile çok kapsamlı dental implant ürün grubunu piyasaya sunmuştur. Bu ürün grubu arasında, kök oluşumlu implant uygulamaları, restorasyon için prostetik eklemeler, cerrahi alet takımı, kolojen destekli yara iyileştirme uygulamaları ve yeniden oluşumlu ürünler başta gelir.

Carlsbad, California, San Diego’da konumlanan Zimmer Dental firması ile Amerika dışında sekiz ülkede üretim yapmayı düşünmüş ve bunda başarılı olmuşlardır. Bu ülkeler: Avusturya, Almanya, Fransa, Kanada, İsrail, İtalya, İspanya ve Çin’dir. Dünya çapında çeşitli ülkelerde tek distribütörlük ağ ile Zimmer Dental Inc, başarılı şekilde 60’tan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.