Zirkonyum Diş İmplantı Maliyeti

zirkonyum diş implantı maliyeti

Zirkonyum diş kaplama fiyatları, tek diş için 600-1200 TL arasında değişmektedir. Zirkonyumun hangi teknoloji ile elde edildiğine bağlı olarak ve tedaviyi yapacak olan diş hekiminin tavsiyesine göre değişir. Tedavi yapılacak il ve kliniğe göre de fiyatlar değişmektedir. İleri yıllarda zirkonyum diş yaptırmanın daha ucuz olacağı düşünülmektedir.

Son dönemlerde zirkonyum diş kaplaması oldukça yoğun bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Daha sağlıklı ve daha estetik olması için, zirkonyum kullanılır. Zirkonyum elementi hem ön dişlerde doğal görünümleri, hem de arka dişlerde çiğnemeye dayanıklı olmaları nedeniyle diş kaplamalarında tercih edilir. Bu kaplama türü ile hastanın hayatı daha kolay hale gelir ve yaşam kalitesi artar. Zirkonyum diş kaplama fiyatları ise, diğer kaplama fiyatlarına göre biraz daha pahalıdır.

Zirkonyum diş kaplamasında sağlanan avantajlar bir hayli fazladır. Bu avantajlardan bazıları;

  • Aşınmaya ve eskimeye, yani deformasyona karşı dayanıklı olması.
  • Doğal dişlere çok benzer, zirkonyum diş belli olmaz.
  • Yeterince saydamdır ve ışığa karşı geçirgendir.
  • Her türlü zorluğa karşı kullanılabilir.
  • Normal dişi çürütmez ve zarar vermez.
  • Hiçbir metal içerikli değildir.
  • Boyut, şekil ve renk olarak kolay değiştirilebilir bir maddedir.
  • İnsan yapısı zirkonyuma karşı alerjik reaksiyonlar göstermez.
  • Dış etkenlerden etkilenmez, renk değiştirmez.

Zirkonyum uzun ömürlü ve dayanıklı olan kristal bir tür maddedir. Zirkonyum kaplama insan vücudu ile ve yapısı ile uyumlu olan birçok kuvvetli malzemeden üretilen bir kaplama türüdür. Temel maddesi olan yapay eklemler gibi birçok tıbbi uygulamalarda kullanılan güçlü ve dayanıklı bir maddedir. Doğal dişlerden ayırt edilemeyecek kadar saydam bir görünüme sahiptir.

Zirkonyum diş kaplama fiyatları büyük ölçüde yaşanılan ülkeye göre değişir. Diş hekimi tecrübesi ve tedavisi de fiyatlarda etkili olur.

Zirkonyum diş kaplama fiyatları, kaplamalar içerisinde en pahalı tedavi olduğu bir gerçektir. Ne yazık ki artan dayanıklılık, doğal bir görünüm ve uyumluluk durumu daha da artan bir maliyeti yanında getirmektedir.

Amerika’da zirkonyum diş kaplama fiyatları tek diş için 1000 dolar ve İngiltere’de tek diş için 600 Euro dolayında bulunmaktadır. Bu fiyatlar ortalama olan fiyatlardır. Türkiye’de durumun biraz daha ekonomik olduğunu belirtmeliyiz.